Žiniasklaidos duomenimis, atsistatydinantis centrinio banko vadovas Zhou Xiaochuanis, centriniam bankui vadovavęs nuo 2003 metų – ilgiau negu bet kuris iš jo pirmtakų, taps naujuoju Boao ekonomikos forumo, kuris yra pramintas Azijos Davosu, vicepirmininku.
Vakaruose studijavęs 60 metų amžiaus Yi Gangas vienintelis iš penkių labiausiai tikėtinų kandidatų turi realią patirtį pinigų politikos srityje, rašo agentūra „Bloomberg“. Be to, jis yra prisidėjęs prie finansų rinkų pertvarkymo, kurį Pekinas šiuo metu laiko vienu iš prioritetų.
Yi Gango paskyrimas visų pirma reiškia pinigų politikos tęstinumą tuo metu, kai Pekinui būtini ryžtingi veiksmai valdant finansų sistemai kylančią riziką, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
Eidamas centrinio banko vadovo pavaduotojo pareigas, formaliai jis buvo atsakingas būtent už pinigų politikos valdymą, tačiau jo buvęs vadovas Zhou Xiaochuanis yra sakęs, kad jis centriniame banke yra „atsakingas už beveik viską“.
Be to, 2009–2016 metais Yi Gangas vadovavo valstybinei valiutos kontrolės valdybai, kuri yra centrinio banko sistemos dalis.
Nuo 2015 metų Yi Gangas dažnai kalbėjo viešai kaip centrinio banko atstovas, išaiškinantis sudėtingiausius banko sprendimus, įskaitant sprendimą dėl juanio devalvacijos.
Pirmosios Yi Gango savaitės naujame poste nebus paprastos, pažymi CNBC. Kovo 20–21 dienomis įvyks eilinis Federalinio rezervo sistemos (FRS) posėdis, kuriame bazinė palūkanų norma greičiausiai bus padidinta dar 25 baziniais punktais.
2017 metais FRS tris kartus padidino skolinimosi kainą ir Kinijos centrinis bankas, sekdamas JAV centrinio banko pėdomis, dukart – kovo ir gruodžio mėnesiais – pakoregavo savo pinigų politiką. Pavasarį centrinio banko operacijų atviroje rinkoje normos buvo padidintos 10 bazinių punktų, o metų pabaigoje – dar 5 baziniais punktais.
Kai kurie ekonomistai mano, kad Kinijai šį mėnesį nereikės didinti normų, nes, valdžiai kovojant su įsiskolinimu, finansavimo sąlygos faktiškai buvo sugriežtintos.