Ne visuomet „raudonos vėliavėlės“
„CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė pastebi, kad kiekvienas skirtingai matuoja pasitenkinimą darbu ir jį keičia dėl įvairiausių priežasčių.
„Tai priklauso ir nuo asmenybės tipo, vertybių, išsilavinimo, socialinių įgūdžių, šeiminės padėties, turimų įgūdžių, ambicijų ir t.t. Visuomenė ir skirtingos kartos taip pat turi tam tikras nuostatas, kada yra teisinga, o kada neteisinga keisti darbą, tik ar verta vadovautis visokiomis darbo keitimo madomis, gal geriau žvelgti iš savo perspektyvos: ar man patinka šis darbas, ar mane gerbia, ar už mano darbą man tinkamai atlyginama? Keisti darbą reikia atsakingai ir pamatuotai – įsigilinti į save, įvertinti situaciją, galimybes ir perspektyvas“, – pataria specialistė.
Anot R.Karavaitienės, dažnas darbo keitimas darbdaviams visuomet kelia klausimų.
„Tačiau dažnas darbo keitimas ne visuomet traktuojamas vienodai ir ne visuomet – neigiamai. Tam tikri veiksniai gali lengvai pateisinti darbų keitimą, o kiti – būti ryškiomis „raudonomis vėliavėlėmis“, – perspėja R.Karavaitienė.
Darbo rinkos ekspertai – plačiau apie tai, kas kiek laiko keisti darbą yra normalu, ką reikėtų sakyti potencialiam darbdaviui ir kada ties jūsų vardu rasis „raudona vėliavėlė“?