„Tvarkiečiai“ Remigijus Žemaitaitis, Vytautas Kamblevičius ir Ona Valiukevičiūtė siūlė nustatyti 9 proc. PVM tarifą malkoms, medžio ir šiaudų granulėms bei briketams. Panašų siūlymą pateikė ir Juozas Olekas. PVM tarifas galios tik buitiniams vartotojams.
Projekto rengėjai nežada, kad dėl to pigs šildymą asmenims, kurie namus apšildo kūrendami medieną – projekto aiškinamajame rašte tikinama, kad malkos ir kita mediena į namus iš esmės yra tiekiama nelegaliai, nesumokant mokesčių, todėl valstybė praranda nemažai pinigų.
„Pirmi rezultatai matomai bus vasario kovo mėnesį, kai matysime, kiek bus išrašoma sąskaitų faktūrų“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.
Konservatorius Mykolas Majauskas aiškino, kad PVM lengvatos šešėlinėje rinkoje neveikia.
„Rengėjai nepateikė informacijos, kiek malkų yra suprekiaujama oficialioje rinkoje. Jeigu joje šiek tiek sumažinsime apmokestinimą, ji vis tiek nebus pajėgi konkuruoti su šešėline rinka“, – aiškino jis. M.Majauskas taip pat pakartojo abejonę, kad galutinis vartotojas naudos beveik nepajus, o PVM lengvatą išsidalins pardavėjai ir tarpininkai.
Už įstatymo priėmimą balsavo 99, prieš - 5, susilaikė 8 Seimo nariai.
Mažesnis PVM tarifas spaudai
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis ir Rima Baškienė siūlė dar sumažinti – nuo 9 proc. iki 5 proc. sumažinti PVM spaudai.
Numatoma, kad lengvatinis 5 procentų PVM tarifas būtų taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, išskyrus erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio arba profesinės etikos nesilaikančius leidinius, kuriuos tokiais pripažino teisės aktų įgaliota institucija, bei spausdintą produkciją, kurioje mokama reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio ploto.
Konservatorius Jurgis Razma siūlė 5 proc. PVM tarifą numatyti ir knygų leidybai. „Ar prieš rinkimus aktyviai leidžiama Naisių žemė nusipelnė didesnės lengvatos nei kokybiška knyga ar vadovėlis“, – klausė J.Razma. Tokiam pasiūlymui parlamentarai nepritarė.
Už įstatymo priėmimą balsavo 112, prieš – 1, susilaikė 11 Seimo narių.