Peržiūrint kodeksą bus įvesti nauji svarbūs reikalavimai dėl duomenų atskleidimo, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
Be kita ko, įmonėms teks skelbti generalinio direktoriaus užmokesčio ir vidutinio darbuotojų darbo užmokesčio santykį, taip pat paaiškinti, kokį poveikį įmonės akcijų kurso pokyčiai darys išmokoms aukščiausio lygio vadovams.
Be to, ir privačioms, ir valstybinėms įmonėms pirmą kartą teks įrodinėti, kad jos atsižvelgia ne tik į akcininkų, bet ir į visų kitų su jų verslu susijusių šalių, įskaitant darbuotojus, tiekėjus ir klientus, interesus.
O stambioms privačioms įmonėms teks skelbti ataskaitas apie tai, kokių konkrečių bendrovių valdymo kodekso straipsnių jos laikosi. Pasak ekspertų, dalyvavusių konsultacijose dėl įstatymo projekto, tai įmonių valdyboms yra „naujas pasaulis“.
Prognozuojama, kad šis reikalavimas bus taikomas 1,75 tūkst. didžiausių privačių Didžiosios Britanijos įmonių.
„Stambioms privačioms įmonėms tai yra rimtas pokytis, – pareiškė Rogeris Barkeris (Rodžeris Barkeris), verslo organizacijoje „Institute of Directors“ atsakingas už bendrovių valdymo segmentą. – Jos gyveno pasaulyje, kuriame galėjo rinktis savo verslo valdymo struktūrą.“
Imtis bendrovių valdymo kodekso reformos Didžiosios Britanijos valdžią paskatino visuomenės pasipiktinimas dėl problemų, su kuriomis šalies bendrovės susidūrė per finansų krizę, taip pat privačiai valdytos mažmenininkės BHS bankrotas.