Bendra aukso paklausa šių metų balandžio-birželio mėnesiais, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, padidėjo 15 proc. iki 1050 tonų. Dėl to pirmojo pusmečio aukso paklausa sudarė 2335 tonų, o tai buvo antras pagal dydį rodiklis šiam laikotarpiui ir netoli nuo 2013 metais užfiksuoto rekordo 2 2371,5 tonos.
„Investuotojai siekia diversifikuoti riziką ir ieško saugių investicijų politinio, ekonominio ir socialinio nestabilumo metu“, – pažymėjo Londone įsikūrusi taryba.
Investicinio aukso paklausa antrąjį šių metų ketvirtį šoktelėjo 141 proc. iki 448 tonų. O per pirmąjį šių metų pusmetį ji padidėjo iki rekordinių 1064 tonų.
„2016-ieji atnešė nemažai įvykių, kurie sukėlė ekonominį ir politinį neapibrėžtumą, – teigiamos Pasaulinės aukso tarybos ataskaitoje. – JAV rikimai, JK referendumas dėl narystės ES ir galimos „Brexit“ pasekmės, prastėjanti Italijos bankų sektoriaus padėtis. Visa tai tapo galinga kombinacija, kalbant apie investuotojus į auksą. Pridėkite prie to tebesitęsiančius geopolitinius neramumus Artimuosiuose Rytuose, ir argumentų, kodėl reikėtų investuoti į auksą, daugiau nebereikia.“
Aukso kaina pirmąjį šių metų pusmetį šoktelėjo beveik ketvirtadaliu.