Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežiaus vizitas viešbučiams pelno neužaugino

Pasibaigus popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje verslas skaičiuoja pelną. Renginiuose dalyvavę piligrimai noriai pirko įvairią atributiką ar kitokius per susitikimą pravertusius daiktus, pavyzdžiui, sulankstomas kėdutes, lietpalčius ar termosinius puodelius. Proga papildomai uždirbti pasinaudojo net kūrybiška žvejybos reikmenų parduotuvė. Tuo metu mažiausią pelną skaičiuoja viešbučiai – jų atstovai sako, kad piligrimai liko ištikimi kukliam keliavimo būdui.
Popiežius atvyko į Kauną
Popiežius atvyko į Kauną / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Į Lietuvą atvykęs popiežius Pranciškus surinko ne tik didžiules minias maldininkų, bet ir nemenką finansinį pelną. Atsiminimą iš popiežiaus viešnagės norėję turėti piligrimai pinigines dosniai pravėrė pirkdami vėliavėlių, užrašų knygelių, žvakių, kepurėlių ir kitokių suvenyrų.

Kauno verslininkai pasižymėjo originalumu. Sužinoję, kad atvykstančio popiežiaus reikės laukti bent kelias valandas, maldininkams pasiūlė įsigyti kėdučių, kurias paprastai perka žvejai. Tačiau šį kartą kėdutes pavadino popiežiaus kėdutėmis. Jų paklausa buvo tokia didelė, kad dieną iki popiežiaus atvykimo parduotuvė dirbo iki pat vidurnakčio, o paskui vėl atsidarė trečią ryto.

Skelbimas
Skelbimas

Oficialia vizito atributika prekiavusi „Maxima“ skaičiuoja pardavusi apie 11 tūkst. vienetų suvenyrų.

„Daugiausia pardavėme vėliavėlių (...), lietpalčių. Matėme, kad perka daug suvenyrų, kurie dar ateityje ilgai primins vizitą: žvakes, raktų pakabukus, tušinukus, užrašų knygeles“, – LRT TELEVIZIJAI sakė „Maxima LT“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Mažiausiai džiaugiasi viešbučiai. Juos vienijančios asociacijos prezidentės teigimu, viešbučiuose apsistojo tik oficialių delegacijų nariai ar žurnalistai iš užsienio. Piligrimai tradiciškai pasirinko kuklią nakvynę mokyklų sporto salėse ar pas artimuosius.

„Mes ir nesitikėjome [svečių antplūdžio], nes tiek per Dainų šventę, tiek per panašius renginius piligrimai gyvena neaišku kur – kas palapinėse, kas mokyklų salėse. Specialiai teiravausi naujai atsidariusių ir dviejų, ir trijų žvaigždučių viešbučių [apie lankytojų srautus], tai jie sakė nejautę apskritai jokio pagyvėjimo, nors jie išsidėstę truputėlį atokiau nuo centro. Ši tendencija stebina“, – neslėpė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Vilniuje kasmet apsilanko apie 30 tūkst. piligrimų, ir sostinėje tai tokia turizmo niša, kuri turėtų dar plėstis. „GO Vilnius“ neseniai pristatė piligrimų kelią, kurį, tikimasi, ateityje aplankys dar daugiau turistų, norinčių pamatyti sakralines vietas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?