„Į koinvesticinį fondą nukreipę dalį Susisiekimo ministerijos administruojamų lėšų, siekiame paskatinti privačius investuotojus atkreipti dėmesį į startuolius, o jaunam inovatyviam verslui sudaryti papildomą galimybę skolintis jų verslui priimtinomis sąlygomis. Kviečiame ne anksčiau nei prieš 5 metus įsteigtas ir pelno neskirsčiusias įmones pasinaudoti fondo finansavimu judumo paslaugoms ir produktams kurti. Ypač tokiems, kurie mažintų transporto priemonių triukšmą ir išmetamo CO2 kiekį“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.
Skiriant šias lėšas, siekiama sudaryti tinkamas sąlygas pradedančiajam verslui kurti naujus inovatyvius produktus ir paslaugas, taip pat norima užpildyti finansavimo spragą ir kuo daugiau dėmesio skirti pačiose ankstyviausiose stadijose (produkto kūrimo, verslo modelio patikrinimo) esančioms įmonėms. Būtent šios įmonės rečiau sulaukia privačių investuotojų ir sunkiau gauna bankų finansavimą.
Bendra galima fondo investicijų į mažas ir labai mažas įmones suma gali siekti iki 0,8 mln. eurų, o į novatorišką verslą – iki 1,6 mln. eurų. Bendra investicijų suma į vieną vidutinę įmonę gali siekti iki 1,6 mln. eurų. Pagal koinvesticinio fondo priemonių sąlygas investicijos skiriamos reikalavimus atitinkančių įmonių, vykdančių finansavimo sąlygas atitinkančią veiklą, projektams, galintiems ateityje sukurti numatytą investicijų grąžą, įgyvendinti.
Pirmoji šio fondo investicija buvo paskirta elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą plėtojančiam startuoliui. 2019 m. įkurtai įmonei, plėtojančiai sumanius elektromobilių įkrovimo sprendimus verslui ir tinklo operatoriams, pasitelkiant debesų kompiuterijos programinę įrangą, suteiktas 600 tūkst. eurų finansavimas.
Pasak kanclerio, elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra yra viena iš prioritetinių sričių ir bus ypač svarbi, norint pasiekti Europos Sąjungos iškeltą tikslą laipsniškai iki 2050 m. pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos.
Susisiekimo ministerijos koinvesticinis fondas susisiekimui skatinti formuojamas iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų. Veiksmų programos priemonės įgyvendinamos iki 2023 m. pabaigos. Šią finansinę priemonę valdo „Invega“ kartu su savo įmone UAB „Kofinansavimas“, įsteigta rizikos kapitalo fondui valdyti ir efektyviai įgyvendinti.