Praėjusios savaitės akcijų rinkų apžvalga

Praėjusią savaitę akcijų indeksai svyravo, tačiau visos savaitės pokyčiai buvo nedideli. Per savaitę Europos akcijų indeksai padidėjo apie 1 proc., o JAV akcijų indeksai beveik nepakito. Tuo tarpu kai kurie svarbiausi Azijos akcijų indeksai per savaitę smuko net apie 3 proc., o kiti didėjo apie 2 procentus, rašo FMĮ „Orion securities“.
Akcijų birža
Akcijų birža / „Scanpix“ nuotr.

Toliau gerėja Vokietijos verslo lūkesčiai

Vokietijos investuotojų lūkesčiai vėl pagerėjo – ZEW indeksas kilo trečiąjį mėnesį iš eilės. Vasarį indekso vertė sudarė 48,2, palyginti su 31,5 sausį, ir buvo gerokai aukštesnė nei prognozuojama vertė ties 35. Optimizmą Vokietijoje taip pat patvirtino penktadienį paskelbtas Ifo verslo lūkesčių rodiklis, kuris pasiekė 10 mėn. aukščiausią tašką ir sudarė 107,4, nors analitikai tikėjosi 104,9 įverčio. Be to, tai buvo didžiausias Vokietijos Ifo verslo lūkesčių rodiklio padidėjimas nuo 2010 m. liepos mėnesio. Pastaruoju metu Vokietijos verslo lūkesčiai yra labai optimistiški. Nors didžioji euro zonos šalių dalis merdi recesijoje, Vokietijos ekonomika, panašu, palieka recesiją užnugaryje.

Ispanijos biudžeto deficitas gerokai viršijo prognozes

Penktadienį pranešta, kad 2012 m. Ispanijos biudžeto deficitas siekė net 10,2 proc. nuo BVP. Tai gerokai prastesni duomenys nei tikėtasi. Dar praėjusios savaitės pradžioje Ispanijos ministras pirmininkas M. Rajoy teigė, kad 2012 m. šalies biudžeto deficitas sieks apie 7 proc. nuo BVP. Tačiau, kaip matyti, Ispanijos viešųjų finansų padėtis yra dar prastesnė. Tai didžiausias Ispanijos biudžeto deficitas per pastaruosius 3 metus. Šios naujienos yra pakankamai reikšmingos finansų rinkoms, nes tokie Ispanijos ekonomikos rodikliai gali atnaujinti nerimą dėl skolų krizės.

Sumažintos euro zonos ekonomikos augimo prognozės

Ketvirtadienį paskelbti euro zonos pirkimo vadybininkų indeksai (PMI) buvo prastesni nei prieš mėnesį ir prastesni nei tikėtasi. Euro zonos paslaugų PMI sudarė 47,3, o gamybos – 47,8. Šie indikatoriai rodo, jog šį mėnesį tiek gamybos, tiek paslaugų sektoriai toliau traukėsi. Vokietijos gamybos ir paslaugų PMI išliko virš 50, t.y. sektoriai perėjo į plėtros stadiją.

Priminsime, kad PMI rodiklių reikšmė didesnė už 50 reiškia sektoriaus plėtrą, o žemesnė už 50 – susitraukimą. PMI rodikliai yra išankstiniai makroekonominių rodiklių, tokių kaip BVP, indikatoriai. Taigi šiuo atveju galima tikėtis, kad pirmojo ketvirčio euro zonos BVP pokytis taip pat bus neigiamas ir ekonomika visus metus bus recesijoje.

Taip pat penktadienį Europos komisija pareiškė, kad euro zonos ekonomika veikiausiai smuks ir 2013 metais. Atnaujintose prognozėse Europos komisija teigia, kad 2013 m. euro zonos ekonomika susitrauks apie 0,3 proc., nors prieš tai tikėtasi 0,1 proc. augimo. Prognozuojama, kad euro zonos ūkis pradės augti tik 2014 metais. Europos komisija teigia, kad prognozės sumažintos dėl menkų galimybių skolintis privačiam sektoriui, didėjančio nedarbo ir pakankamai ribotų privataus sektoriaus investicijų. Organizacija prognozuoja, kad euro zonos ekonomika augs 1,4 proc. 2014 metais.

Apžvalgą parengė FMĮ „Orion securities“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai