Kinijos vyriausybė tikisi mažiausio Bendro Vidaus Produkto ( BVP ) per pastaruosius 23 metus
Savaitė biržose prasidėjo dar labai ankstyvą pirmadienio rytą, kai buvo paskelbtas šių metų Kinijos antrojo ketvirčio BVP, kuris rodė, jog ekonomika augo 7.5%. Šis skaičius atitiko analitikų prognozes nors, ir žymėjo 0.2% sulėtėjimą nuo praėjusio ketvirčio. Įdomu tai, jog 7.5% augimo šiais metais tikisi ir pati Kinijos vyriausybė. Pasaulyje daugeliui šalių tai būtų puikus pasiekimas, tačiau jei išsipildys prognozės, tai bus lėčiausias BVP augimas Kinijoje per pastaruosius 23 metus.
Pirmadienį taip pat buvo paskelbtas JAV mažmeninės prekybos ( Retail Sales ) rodiklis, kuris buvo mažesnis nei prognozuota ir rodė 0.4% augimą, o tai privertė JAV dolerį nukristi prieš kitas valiutas.
JAV ir JK birželio mėnesio infliacija
JAV dolerio kritimo tendencijos tęsėsi ir antradienį, kai buvo paskelbtas birželio mėnesio JAV infliacijos rodiklis, kuris viršijo analitikų prognozuotus 1.6% ir siekė 1.8%. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje infliacija buvo gerokai didesnė – 2.9%, tačiau rinkose tai sukėlė mažesnį efektą, kadangi buvo tikimąsi 3% kainų augimo. Šalyje augant infliacijai, už tą patį pinigų kiekį galima nupirkti vis mažiau prekių, todėl valiuta praranda savo vertę ir nukrinta kitų valiutų atžvilgiu.
Trečiadienį pagrindinis dėmesys buvo skiriamas JAV ir Anglijos centrinių bankams
Ben Bernanke, Federalinio Rezervų Banko prezidentas, lankėsi JAV Kongrese, kuriame jis pristatė pusmetinę ataskaitą apie centrinio banko veiklą. Daugelis biržų dalyvių nekantriai laukė šio įvykio, tačiau liko gana nusivylę, nes iš esmės nesulaukė kažkokių naujų komentarų.
Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje buvo paskelbtas, liepos 3-4 dienomis vykusio, Monetarinės Politikos Komiteto susitikimo įrašas. Paaiškėjo, jog visi devyni jo nariai balsavo prieš vertybinių popierių pirkimo programos, kuri šiuo metu siekia 375 mlrd. svarų sterlingų per mėnesį, didinimą. Rinkose tai akimirksniu iššaukė labai didelę svaro paklausą ir tai leido jam pakilti prieš visas pagrindines valiutas. GBP/USD pora per mažiau nei dvi valandas nuo pranešimo šoktelėjo nuo 1.5079 iki 1.5268. Prie teigiamų naujienų svarui prisidėjo ir pagerėjusi darbo rinkos ataskaita, kuri fiksavo naujų bedarbių sumažėjimą.
Stiprus Britanijos svaro ir silpnokas JAV dolerio pasirodymai šią savaitę
Savaitės pabaigoje nesulaukus jokių svarbių ekonomikos naujienų Europoje, Britanijos svaras toliau tęsė kilimo tendencijas ir antrą savaitę iš eilės baigė sustiprėdamas prieš kitas valiutas. Tuo tarpu JAV dolerio pasirodymas buvo dvipusiškas. Ketvirtadienį JAV buvo paskelbti gana pozityvus ekonomikos rodikliai.
Visų pirma, Filadelfijos Verslo Sąlygų Indeksas (Philadelphia Fed Survey) birželio mėnesį rodė pagerėjimą ( nuo 12.5 iki 19.8 ) ir viršijo analitikų prognozes. Antra, naujų paraiškų skaičius, bedarbio pašalpai gauti, taip pat mažėjo, kas indikavo, jog ekonominės sąlygos šalyje gerėjo. Vis dėlto, tai JAV doleriui ženkliai nepadėjo. Jis per savaitę nukrito prieš stiprėjantį svarą bei eurą ir sugebėjo neženkliai pakilti prieš Japonijos jeną.
Aukso kaina toliau kyla aukštyn, tačiau lėtesniu tempu nei praeitą savaitę
Aukso kainos svyravimas praeitą savaitę buvo gana silpnas, kadangi investuotojai nesulaukė vienareikšmiškų komentarų apie JAV Centrinio Banko ateities planus mažinti monetarinį skatinimą. Prie to taip pat prisidėjo ir mišrūs ekonominiai rodikliai iš JAV. Rezultate aukso kaina nežymiai pakilo nuo 1285 USD iki 1293 USD už unciją.