„Perspektyvas daugiausia slegia suprastėjusi Prancūzijos prekių ir paslaugų paklausa užsienio rinkose, o tai visų pirma lemia „Brexit“ poveikis“, – pareiškė centrinis bankas.
Naujausiais banko skaičiavimais, 2016 ir 2017 metais bendrasis vidaus produktas (BVP) padidės po 1,3 procento.
Anksčiau centrinis bankas šiemet tikėjosi 1,4 proc. ūkio prieaugio ir prognozavo, kad kitąmet BVP padidės 1,5 procento.
Bankas taip pat prognozuoja, kad 2018 metais ūkio prieaugis sieks 1,4 proc., o ne 1,6 procento.
„Mūsų BVP augimo 2017 ir 2018 metais prognozės sumažintos (...) visų pirma dėl tarptautinės aplinkos pablogėjimo“, – pareiškė centrinis bankas.
„Taigi ypač neigiamą poveikį prognozėms padarė prastesnės užsienio paklausos perspektyvos..., visų pirma dėl „Brexit“ poveikio Didžiosios Britanijos ekonomikai ir jo sklaidos euro zonos ūkiuose.“
Prancūzijos nacionalinis statistikos institutas INSEE ūkio prieaugio šiais metais prognozę spalį sumažino nuo 1,6 iki 1,3 procento.
Europos Komisija prognozuoja, kad Prancūzijos ūkis šiemet padidės 1,3 proc., o kitąmet – 1,4 procento. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) prognozės yra niūresnės – atitinkamai 1,2 ir 1,3 procento.
Birželio 23 dieną įvykusiame referendume britai nubalsavo už išstojimą iš ES ir šalies premjerė Theresa May pažadėjo dvejus metus truksiantį pasitraukimo procesą inicijuoti kovo pabaigoje.