„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prancūzija areštavo dvi Rusijos oligarchui priklausančias jachtas

Prancūzijos teisėsauga areštavo dvi prabangias jachtas, priklausančias vienam įtakingiausių Rusijos verslininkų, Vakarų vyriausybėms tęsiant pastangas areštuoti prezidento Vladimiro Putino bendražygių turtą dėl Kremliaus surengtos invazijos į Ukrainą.
Jachtos
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Kaip naujienų agentūrai AFP pranešė šaltinis prancūzų vyriausybėje, kovo 16 dieną Viduržemio jūros Kanų kurorte buvo areštuotas „Little Bear“ – 17 metrų ilgio laivas, kurio vertė siekia 20 mln. eurų. Pasak šaltinio, ši jachta priklauso pagrindiniam konglomerato „Alfa“ akcininkui Aleksejui Kuzmičevui.

Pirmadienį buvo areštuotas kitas jo laivas – 26 m ilgio „Big Bear“, kuriam buvo atliekama techninė apžiūra netoliese esančiame Antibo mieste ir kurio vertė, kaip pranešama, siekia 70 mln. eurų.

59 metų A.Kuzmičevas „turi gerai išplėtotus ryšius su Rusijos prezidentu“, teigiama Europos Sąjungos kovo 15 dieną išplatintame pareiškime, kuriuo buvo paskelbtos sankcijos rusams, įtariamiems glaudžiais ryšiais su V.Putinu.

Būdamas milijardierius ir vienas didžiausių Rusijos mokesčių mokėtojų, A.Kuzmičevas kaltinamas suteikiant „didelį pajamų šaltinį Rusijos Federacijos vyriausybei, atsakingai už Krymo aneksiją ir Ukrainos destabilizavimą“, pabrėžiama pareiškime.

Prancūzijos Rivjera ilgą laiką buvo Rusijos elito atstovų mėgstama poilsio vieta. Daugelis jų praturtėjo prisiekę ištikimybę V.Putinui, šiam konsoliduojant savo kontrolę Rusijoje nuo 2000 metų, kai pirmą kartą tapo prezidentu.

Anksčiau šį mėnesį Prancūzijos teisėsauga areštavo rusų naftos magnatui Igoriui Sečinui priklausančią 86 metrų ilgio superjachtą „Amore Vero“. Buvo pranešta, kad jos vertė siekia apie 120 mln. dolerių (109 mln. eurų).

Ispanija, Italija ir Britanija irgi areštavo Rusijos oligarchų jachtų, prisidėdamos prie Vakarų pastangų priversti V.Putiną nutraukti puolimą prieš Ukrainą.

Antradienį Gibraltaro pareigūnai pranešė, kad areštavo Rusijos oligarchui Dmitrijui Pumpianskiui priklausančią superjachtą, gavę banko kreditoriaus skundą.

D.Pumpianskis, didžiausios Rusijos plieninių vamzdžių gamintojos TMK vadovas, tapo vienu iš Rusijos magnatų, kuriems sankcijas pritaikė ES ir Jungtinė Karalystė po vasario 24 dieną prasidėjusios invazijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs