Kalbėdamas kitą dieną po to, kai Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as iškėlė šį klausimą per vakarienę su JAV vadovu Baracku Obama, Prancūzijos užsienio ministras pareiškė, kad ta bauda gali sukelti „neigiamų pasekmių“ deryboms dėl Europos Sąjungos (ES) ir Amerikos sutarties.
Derybose tariamasi dėl laisvosios prekybos ir investicijų zonos, kuri būtų didžiausia pasaulyje, įkūrimo.
„Ta sutartis, kuri galėtų teigiamai paveikti prekybos plėtrą, negali būti grindžiama kitokiais negu tarpusavio sąveikos pagrindais“, – Prancūzijos radijui sakė ministras Laurent'as Fabiusas, kai buvo paklaustas apie baudą.
Prieš vakarienę su Prancūzijos prezidentu B.Obama leido suprasti, kad nesikiš į teisinį procesą, nes tai pažeistų JAV teismų nepriklausomybę.
„Aišku ... jog tai gali sukelti neigiamų pasekmių – tai tiesa“, – pažymėjo jis, kalbėdamas apie derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP).
Pagal tą sutartį galėtų būti įkurta laisvosios prekybos ir investicijų zona, kuri turėtų apie 820 mln. gyventojų, o jos prekybos apimtys sudarytų daugiau nei trilijoną dolerių per metus.
Prancūzija spaudžia Jungtines Valstijas sumažinti baudą, kurią Vašingtonas, kaip pranešama, pasiruošęs skirti vienam iš didžiausių Prancūzijos bankų dėl JAV nustatytų sankcijų Iranui, Sudanui ir Kubai nesilaikymo 2002–2009 metais.
Kaip rašo verslo dienraštis „The Wall Street Journal“, ta bauda gali būti didesnė negu 10 mlrd. dolerių, o prancūzai sako, kad tokia suma būtų neproporcinga.
Prieš vakarienę su Prancūzijos prezidentu B.Obama leido suprasti, kad nesikiš į teisinį procesą, nes tai pažeistų JAV teismų nepriklausomybę.