„Šis sukrėtimas yra tikrai didelis ir reikalauja visa apimančios viešosios politikos, kuri paremtų ir padėtų visiems nukentėjusiems“, – pažymėjo B.Le Maire'as.
Jis teigė, kad tokios priemonės turi apimti schemą, skirtą mokėti darbo užmokestį laikinai atleistiems darbuotojams, mokesčių lengvatas įmonėms ir finansines paskatas praktikantų samdymui.
Prancūzijos bankas antradienį pranešė, kad dėl kovo mėnesį įvesto griežto karantino Prancūzijos ekonomika greičiausiai sunyks apie 10 procentų.
Pasak centrinio banko, ekonomika neatsigaus iki 2022 metų vidurio.
Prognozuojama, kad nedarbo lygis iki 2021 metų vidurio padidės viršys 11,5 proc. ir gerokai pralenks ankstesnius skaičiavimus.
Prancūzijos ekonomika per pirmuosius tris šių metų mėnesius susitraukė 5,3 proc., o statistikos tarnyba „Insee“ teigė, kad antrąjį ketvirtį ekonomikos smukimas gali siekti 20 procentų.
Tai reiškia, kad šalis patiria giliausia nuosmukį nuo Antrojo pasaulinio karo.
Remiantis naujausiu vyriausybės trečiadienį pateiktu biudžeto projektu, Prancūzija planuoja skirti maždaug 45 mlrd. eurų palaikyti labiausiai pandemijos paveiktus sektorius.
Vyriausybė antradienį pažadėjo 15 mlrd. eurų šalies aviacijos pramonei pramonei, kad padėtų išvengti tūkstančių darbo vietų praradimo.