Išsamus naujienų agentūros „Reuters“ tyrimas, kurio metu buvo peržiūrėti tūkstančiai bendrovės dokumentų, parodė, kad „Johnson & Johnson“ prekiavo produktais su talku, kurių sudėtyje bent jau laikotarpiu nuo 1971-ųjų iki pat šio šimtmečio pradžios kartais būdavo asbesto.
Pranešime teigiama, kad bendrovės vadovai, tyrėjai, gydytojai ir teisininkai tai žinojo, tačiau sąmoningai neatskleidė šios informacijos valdžios institucijoms.
„Johnson & Johnson“ griežtai atmetė tokius teiginius, vadindama straipsnį „vienpusiu, klaidingu ir žalingu“.
„Paprasčiau tariant, „Reuters“ istorija – tai absurdiška sąmokslo teorija,“ – pareiškė bendrovė. „Johnson & Johnson“ vaikų pudra yra saugi, jos sudėtyje nėra asbesto.“
Praėjusią savaitę fiksuotas didesnis kaip 10 proc. „Johnson & Johnson“ akcijų kurso Niujorko vertybinių popierių biržoje kritimas – iki 133 JAV dolerių vertės. Tai didžiausias per dieną įvykęs bendrovės akcijų kurso smukimas per 16 metų.
Minėtų gandų šleifas jau seniai persekioja bendrovę, kuriai teismuose teko gintis nuo kelių tūkstančių ieškinių dėl neva vaikiškos pudros sukelto vėžio.
Šių metų liepą „Johnson & Johnson“ buvo priversta sumokėti 4,7 mlrd. JAV dolerių kompensaciją 22 moterims, teigusioms, jog dėl kūdikių pudros jos susirgo kiaušidžių vėžiu.
Bendrovė penktadienį pranešė, kad buvo atlikti išsamūs bandymai, įrodę, jog talke nebuvo vėžį sukeliančio mineralo.
Be to, „Johnson & Johnson“ dešimtmečiais visapusiškai ir atvirai bendradarbiauja su JAV maisto ir vaistų administracija bei kitomis reguliavimo institucijomis visame pasaulyje, teikdama visą prašomą informaciją“, sakoma kompanijos pranešime.
Pasak „Reuters“, bendrovė taip pat nesėkmingai bandė blokuoti reglamentus, mažinančius didžiausią leidžiamą asbesto kiekį kosmetiniuose produktuose su talku.