„Postūmiai šioje srityje akivaizdūs – vienos įmonės atsiskaitymus kreditinėmis kortelėmis keičia į atsiskaitymus bitkoinais, o kitos – apskritai ketina priima tik virtualiąją valiutą“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas virtualios bitkoinų keityklos bitmarket.lt direktorius Audrius Ramanauskas.
Tauriaisiais metalais prekiaujanti „Amagi Metals“ paskelbė, kad nuo 2016 m. pabaigos nebepriims atsiskaitymų JAV doleriais ir jokia kita dekretine valiuta (nepadengta auksu ar kitomis vertybėmis; anglų k. – fiat currency). Pasak kompanijos, investuotojai ir kitų šalių vyriausybės jau pradėjo prarasti tikėjimą šviesia dolerio ateitimi.
„Bendrovės atstovai paaiškino, kad nuo to laiko, kai 1971 m. doleris buvo atsietas nuo aukso, jis prarado 97 proc. savo vertės ir 83 proc. perkamosios galios. Ir visi ženklai rodo, kad tai ne pabaiga“, – pabrėžia A. Ramanauskas.
Atsisakę dolerio ir kitų įprastų valiutų, prekiautojai tauriaisiais metalais planuoja priimti mokėjimus tik virtualiomis valiutomis, tokiomis kaip bitkoinai. Dekretinėms valiutoms prekiautojai prognozuoja niūrią ateitį ir sako, kad jų sprendimas susikoncentruoti į virtualiuosius pinigus nėra toks radikalus, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Pasak jų, istorija rodo, kad niekuo nepadengta valiuta neišvengiamai žlugs ir tik laiko klausimas, kada niekas nebenorės priimti dolerio, todėl tai yra savalaikis strateginis žingsnis išsaugant savo verslą.
Pasitikėjimą bitkoinais didina kasdien vis augantis jų naudojimas ir tai, kad šios valiutos gyvybingumas virtualioje erdvėje yra užtikrintas. Pavyzdžiui, „Amagi Metals“ pradėjo priimti bitkoinus 2012 m., o dabar atsiskaitymai šia valiuta sudaro per 40 proc. visų šios bendrovės operacijų.
2012 m įsteigta kompanija „Agora Commodities“ priimdavo atsiskaitymus už tauriuosius metalus kreditinėmis kortelėmis, grynaisiais ir bankiniais pervedimais. Tų pačių metų pabaigoje įmonė nutarė priimti atsiskaitymus ir bitkoinais. Ir tai iš esmės pakeitė jos ateitį – vien dėl šio sprendimo iki 2014 m. bendrovė uždirbo apie 10 mln. dolerių.
Ši sėkmė paskatino kompaniją visiškai atsisakyti mokėjimų kredito kortelėmis, nes priimti mokėjimus bitkoinais yra pigiau, be to, atkrenta sukčiavimo kredito kortelėmis grėsmė, dėl kurios prekiautojai metalais nuolat patiria didelių nuostolių. Svarbu buvo ir tai, kad šis sprendimas sulaukė klientų palaikymo.
Kadangi bitkoinams prognozuojamas ryškus augimas, manoma, kad artimiausiu metu ši valiuta sulauks vis daugiau dėmesio iš investuotojų.
„Galimybė keisti bitkoinus į nuo seno investavimui naudojamus tauriuosius metalus, suteikia stabilumo ir saugumo įspūdį naujiems investuotojams, besidomintiems virtualiąja valiuta“, – pabrėžia bitmarket.lt vadovas A. Ramanauskas.