Bendrovės „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė teigia, kad atsiskaitymai nesutriko, nes euro įvedimui buvo ruošiamasi iš anksto, o daugiausia sumaišties buvo tarp pirkėjų.
„Dvi valiutos piniginėje, prie kasų žmonės stovėjo ilgiau, ilgiau žiūrėjo į čekius, ilgiau skaičiavo. Viską reikėjo paaiškinti klientams, ypač senyvo amžiaus, kuriems pakankamai keblu duoti vieną valiutą, o gauti grąžą kita“, – LRT radijui penktadienį teigė R.Saulytė.
Pasak jos, kai kurie pirkėjai reikalavo grąžą atiduoti ne eurais, o litais.
R.Saulytė pabrėžė, kad eurų tinklas nepritrūko: „Planavome gerokai iš anksto, susiskaičiavome pagal kiekvienos parduotuvės apyvartą, kiek mums prireiks eurų, ir jų atsargomis pasirūpinome“.
Tinklo atstovė taip pat pabrėžė, kad daugiau pirkėjų pirmąją euro įvedimo dieną atsiskaitė kortelėmis: „Taip išvengdami sumaišties ir palengvindami darbą prekybos centrui“.
Vieno didžiausių Lietuvoje prekybos tinklų „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė BNS tvirtino, jog pirmąją metų dieną dirbo visos prekybos tinklo parduotuvės, jos nepritrūko grynųjų eurų.
„Norfos mažmena“ atstovas spaudai Darius Ryliškis BNS sakė, kad sausio 1 dieną Lietuvoje dirbo tik trys tinklo parduotuvės, grynųjų eurų jos nepritrūko.
„Pirkėjai labai domėjosi atiduodama grąža, ilgiau nagrinėjo gautą eurų kiekį, taip pat detaliai nagrinėjosi pirkimo čekius. Eurų grąžai užtekome, tačiau nors pirmomis metų dienomis pirkėjų sulaukėme panašiai tiek pat, kaip ir praėjusiais metais, jie dažniau norėjo mokėti stambiomis litų kupiūromis“, – teigė G.Bielskytė.
Prekybos tinklą „Norfa“ valdančios bendrovės „Norfos mažmena“ atstovas spaudai Darius Ryliškis BNS sakė, kad sausio 1 dieną dirbo tik trys tinklo parduotuvės, grynųjų eurų jos nepritrūko.
„Vakar pas mus dirbo tik trys parduotuvės visoje Lietuvoje. Po vieną Vilniuje, Šiauliuose ir Raseiniuose. Jokių nesklandumų dėl euro nebuvo, nes mes buvome gerai pasiruošę. Atsargos eurų buvo pakankamos, net su kaupu“, – kalbėjo D.Ryliškis.
Jo teigimu, tinklas tikėjosi, kad bus pirkėjų, kurie naudos parduotuvę kaip valiutos keityklą, pirkdami nebrangias prekes ir atsiskaitydami didelėmis kupiūromis, tačiau pirkėjų srautas buvo labai nedidelis.
„Pirmoji savaitė turėtų būti, kaip ir visos savaitės po Naujųjų metų, kai pirkėjų srautas yra štilinis“, – BNS sakė D.Ryliškis.