Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prekybos tinklas „ICG kompiuteriai“ stabdo veiklą (atnaujinta 15.14 val.)

Sunkmečio kirčių neatlaikančių bendrovių sąrašą jau netrukus papildys ir finansinių sunkumų priremtas prekybos tinklas „ICG kompiuteriai“.
Bankrotas
Bankrotas / Photos.com nuotr.

Bendrovė „Innovation Computer Group“ stabdo savo mažmeninės prekybos veiklą ir uždaro „ICG kompiuterių“ parduotuves. Sprendimas išeiti iš mažmeninės prekybos verslo buvo priimtas įvertinus blogėsiančią šios rinkos perspektyvą.

„Praėjusią savaitę didmenininkai pareikalavo už prekes sugrąžinti keletą milijonų anksčiau, nei buvo numatyta trišaliuose grafikuose tarp mūsų, tiekėjų ir kredito draudimo bendrovių, tuo pat metu bankai nusprendė „išsitraukti“ pinigus ir nurėžė trumpalaikį kreditavimą. Nebematome galimybės tęsti šią veiklą tokiomis sąlygomis, kai rinka įgavusi laisvą kritimą“, – išplatintame pranešime cituojamas Jurgis Gylys, bendrovės „Innovation Computer Group“ vykdomasis direktorius.

Jo duomenimis, nuo metų pradžios prekybos skaitmenine technika rinka nukrito apie 40 proc. „Išmėginome visas galimybes: susistygavome distribucinius procesus, sėkmingai valdėme atsargas, turėjome asortimentą ir siūlydavome mažiausią kainą, keletą kartų mažinome veiklos sąnaudas, buvome peržiūrėję įsipareigojimus kreditoriams, susidėlioję grafikus ir t.t. Kone vieninteliai rinkoje sugebėjome išsaugoti prekinį kreditą tuo metu, kai „Euler Hermes“ panaikino kredito limitus. Visos šios pastangos negalėjo kompensuoti rinkos kritimo, o jam dar nesimato galo: bedarbystė auga, atlyginimai toliau mažėja“, – komentavo J.Gylys.

Esą dėl inventorizacijos jau keletą dienų nedirba visos 18 „ICG kompiuterių“ parduotuvių. Iki rugsėjo pabaigos jos bus uždarytos. Kiti grupės verslai tęs veiklą: kompanijai priklauso vidaus reklamos ekranų tinklas „A.R.T. Media“, IT paslaugų verslui teikėjas „Activity Solutions“ ir buitinės technikos el. parduotuvė IMK.lt.

„Toks verslo principas: plėtoti verta tik perspektyvius verslus, o neperspektyvius tenka uždaryti. Apie trečdalis įmonių Lietuvoje šiuo metu neturi perspektyvų. Mūsų rinkoje BMS bankrotas sukėlė paniką tarp tiekėjų, kredito draudikai sugriežtino sąlygas, tekdavo mokėti dvigubai daugiau nei vertos užsakomos prekės. Mažmenos verslas gali būti pelningas, bet tik ne tokiomis sąlygomis“, – sakė J. Gylys.

Pirkėjams suteiktus įrangos garantinio aptarnavimo įsipareigojimus iš „ICG kompiuterių“ perims autorizuoti techniniai centrai.

Šiuo metu UAB „Innovation Computer Group“ dirba 159 darbuotojai, iš jų 55 – mažmeninėje prekyboje. Metų pradžioje kompanijoje dirbo 209 darbuotojai.

Papildyta 11.27 val. Bendrovei stabdant savo veiklą neišvengiamai rasis įmonių, kurioms ICG turi neįvykdytų įsipareigojimų. Tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras (ŠAC) yra vieni iš tų laimingųjų, kurie spėjo nutraukti sutartis su sunkumus patiriančia įmone.

Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas“ įvairių Lietuvos savivaldybių administracijoms buvo išsiųsta sutartis su ICG dėl kompiuterių „Fujitsu P5730 ESTAR“ tiekimo. ŠAC vadovai vakar savivaldybėms išplatino raštą, perspėjantį stabdyti dokumentų pasirašymą. Prašoma visas sutartis, nesvarbu, pasirašytas ar ne, grąžinti centrui. Tai būtų buvusi pirmoji šios valstybinės įstaigos sutartis su ICG .

„Mes tik pradėjome pasirašinėti tas sutartis ir nutraukėme jų pasirašymą. Iki sutarties įsigaliojimo dar labai daug laiko: kol visos pusės pasirašys, kol garantinius įsipareigojimus pateiks, taigi mes smarkiai į priekį suspėjome“, – „15min“ sakė projekto vadovė, ŠAC Projektų administravimo skyriaus vedėja Dalia Lėckaitė.

Pašnekovė neatskleidė, kokios piniginės sumos minimos sutartyje, tik patvirtino, kad mokykloms pagal ją planuota nupirkti kelis šimtus kompiuterių. Neoficialiais „15min“ duomenimis, ICG su dar keliomis bendrovėmis būtų dalyvavusi projekte, kuriuo iki 2012 metų vidurio ketinama aprūpinti baldais ir kompiuterine įranga 454 šalies mokyklų mokytojų darbo vietas. Bendra projekto vertė siekia 34 mln. litų.

Papildyta 13.53 val. J.Gylys „15min“ patvirtino, kad ICG turi nemažai neįvykdytų susitarimų. „Be abejonės, įsipareigojimų turime daug kam: įrangos tiekėjams, bankams, partneriams ir būtent šiuo metu sprendžiame klausimus dėl jų įvykdymo. Taip pat daugybė organizacijų turi įsipareigojimų ir mums. Šiuo metu sprendžiame, kaip oriai išeiti iš mažmeninės prekybos verslo, įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus“, – sakė bendrovės vykdomasis direktorius. Jis teigė, kad viešųjų pirkimų konkursuose ICG prisiimti įsipareigojimai bus įgyvendinti.

„Veiklą sustabdėme tik mažmeninėje rinkoje, tuo tarpu darbą su verslu ir viešuoju sektoriumi tęsiame. Vienos verslo šakos uždarymas neturi įtakos kitiems plėtojamiems verslams ir prisiimtų įsipareigojimų vykdymui. Viešieji pirkimai yra reglamentuojami viešųjų pirkimų įstatymo, ir tos sutartys, kurias jau esame sudarę su biudžetinėmis organizacijomis, bus vykdomos pagal įstatymą“, – dėstė J.Gylys.

ICG atstovas nebuvo linkęs komentuoti situacijos dėl sutarčių su ŠAC nutraukimo. „Tikrai negaliu komentuoti, kokios yra priežastys sprendimų, apie kuriuos sužinau ne iš pačios perkančiosios organizacijos“, – aiškino jis.

Papildyta 15.14 val.Kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenimis, ICG patenka į aukštą rizikos klasę, mat tikimybė, kad įmonė vėluos atsiskaityti per artimiausius 12 mėnesių yra 66 procentai.

Be to, ICG dalyvauja teismo procesuose kaip atsakovė dėl delspinigių priteisimo. Nuo šių metų birželio įmonei pradėti registruoti ir turto areštai, iš kurių du yra neišregistruoti, o bendra suma siekia 470 tūkst. litų.

„Analizuojant praėjusių metų ICG balansą, pastebima, kad apyvartinis kapitalas neigiamas, nes įmonė pajėgė vykdyti veiklą tik skolintomis lėšomis. Pirkėjų įsiskolinimai sudarė 43 proc. viso trumpalaikio turto, likęs turtas buvo įšaldytas atsargose“, – teigė „Creditinfo Lietuva“ kredito rizikos vadovė Alina Buemann. Anot jos, ICG mokėtinos sumos ir įsipareigojimai buvo sukoncentruoti į trumpalaikius ir tai sudaro 80 proc. visų įsipareigojimų. Beveik 90 proc. šių trumpalaikių įsipareigojimų buvo prekybos skolos.

 

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, šie metai sunkūs visiems kompiuterinės ir buitinės technikos pardavėjams. Liepos mėnesio pabaigoje veiklą sustabdė bendrovė „Computer Data International“, valdžiusi mažmeninės prekybos elektronikos įranga tinklus „BMS Megapolis“ ir „Optimalūs kompiuteriai“.

Kompiuteriais prekiavusiai bendrovei „Aidėta“ šiemet balandžio mėnesį iškelta bankroto byla. Duris užvėrė ir tinklas „Buteka“. Diržus veržiasi ir buitinės technikos tinklai „Elektromarkt“ ir „Topo centras“ – šios įmonės mažina parduotuvių skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?