Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Prezidentas sukritikavo pasirengimą 2,2 mlrd. eurų ES paramai

Prezidentas Gitanas Nausėda kritiškai įvertino Lietuvos ruošimąsi pretenduoti į 2,2 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos paramą, skirtą atsigauti šalies ekonomikai po pandemijos.

„Veiksmas vyksta už uždarų durų. Tie, kurie turėtų dalyvauti rengiant šio fondo politiką ir paskirstymą, jame nedalyvauja arba beveik nedalyvauja. Iš esmės, tai yra labai nepriimtina praktika, nes po to socialiniai partneriai, aukštosios mokyklos – visi kiti, kurie buvo neįtraukti, turės visišką, šimtaprocentinį pagrindą kritikuoti šitą dokumentą“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo G.Nausėda.

Pasak jo, dar viena matoma problema – Europos institucijų atsiliepimai apie Lietuvos pasirengimą.

„Kol kas iš Europos institucijų ateina pakankamai prasti atsiliepimai apie tai, kas jau buvo pateikta, ir tai nenuteikia labai optimistiškai. Trūksta konkretumo, trūksta prioritetų, juo labiau, kad specialistai ten gali lyginti, kokius dokumentus atsiunčia kitos valstybės. Ir, deja, šitoje vietoje mes, švelniai tariant, nespindime“, – sakė prezidentas.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui Mindaugui Sinkevičiui pareiškus, kad Vyriausybė slepia planą, kam išleis būsimą pagalbą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžia, jog dėl plano vyko viešos konsultacijos. Ji teigė tikinti, kad visuomenė, verslas ir politikai galės susipažinti su Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fonde suplanuotomis investicijomis.

Finansų ministerija plano projektą viešai pristatys penktadienį. Finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, kad plano parengimas bei jo suderinimas su EK yra vienas prioritetinių artimojo laikotarpio Vyriausybės darbų.

Lietuva planą oficialiai EK turi pateikti iki balandžio 30 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos