Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
08 06 /09:39

Prezidento patarėjas: institucijoms būtina pasiruošti, kad audra nebeužkluptų „netikėtai“

Šalies institucijos ir tarnybos turi tinkamai pasiruošti, kad ateityje audros nebeužkluptų „netikėtai“, sako prezidento vyriausiasis patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais Ramūnas Dilba.
Ramūnas Dilba
Ramūnas Dilba / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Prieš penkis ar daugiau metų kelininkai vis bandydavo atsikratyti tokio požiūrio, kad juos žiema užklumpa netikėtai. Tai turime tikrai padaryti viską, kad audra mūsų irgi neužkluptų netikėtai. (...) Manome, kad institucijų ir tarnybų nuoseklus darbas tikrai galėtų padidinti elektros tinklo, visos sistemos atsparumą“, – antradienį Žinių radijui sakė R.Dilba.

Jis pakartojo prezidento Gitano Nausėdos pirmadienį išsakytą poziciją, kad daugiausia atsakomybės reaguojant į prieš savaitę Lietuvoje praūžusią audrą ir šalinant jos padarinius tenka Nacionaliniam krizių valdymo centrui (NKVC) ir bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

„Prezidentas įvardijo, kad tai yra krizių valdymo centro ir ESO prerogatyva tiek dėl situacijos paskelbimo, tiek ir dėl tinklo patikimumo parametrų užtikrinimo“, – kalbėjo R.Dilba.

„Tokia situacija, kai tiek laiko, vakar berods apie 1 tūkst. gyventojų dar neturėjo elektros, (...) tikrai yra nepriimtina“, – pridūrė jis.

Šalies vadovo patarėjas pabrėžė, kad siekiant išvengti neigiamų būsimų audrų padarinių bei augant elektros vartojimui būtina didinti elektros tinklo atsparumą, įsivertinti galimybes didinti miško proskynas, peržiūrėti elektros tinklų kabeliavimo programą, papildomai įsigyti generatorių.

„Galbūt paties ESO generatorių įsigijimas galėtų irgi išspręsti problemą, taip pat nepamirštant ir ypatingai labiausiai pažeidžiamų žmonių, kurie gyvena savivaldybėse. Galbūt reikėtų žiūrėti ir jų poreikius ir maksimaliai atliepti taip, kad kuo daugiau namų ūkių gyvenantys su elektra nepatirtų tokių padarinių, kokie buvo dabar“, – sakė R.Dilba.

Patarėjo teigimu, būtina pagalvoti apie priemones, kurios ateityje, esant krizinėms situacijoms, energijos tiekimą užtikrintų labiausiai pažeidžiamiems gyventojams.

NKVC atstovas Darius Buta antradienį BNS teigė, kad savivaldybės lygio ekstremaliąsias situacijas dėl audros yra pasiskelbusios septynios savivaldybės – Akmenės, Joniškio, Radviliškio, Vilniaus, Kaišiadorių, Šakių ir Šiaulių rajonų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs