2022 09 05 /15:51

Prokuratūra prašo LB patikrinti SEB dėl mokėjimų iš areštuotos „Bona Diagnosis“ sąskaitos

Generalinė prokurorė prašo Lietuvos banko (LB) atlikti neįvardijamo komercinio banko patikrinimą įtariant jį pažeidus vienos įmonės lėšų areštą. BNS žiniomis, prašoma patikrinti SEB banką.
Turto areštas
Turto areštas

Į LB kreiptasi pastebėjus, kad iš vienos įmonės sąskaitos, kurios lėšos buvo areštuotos, buvo atliekami mokėjimai, pranešė prokuratūra.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė rašte nurodo, kad Vilniaus apygardos teismas 2021 metų sausį tenkino prokuroro, ginančio viešąjį interesą, prašymą ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – areštavo įmonės sąskaitas, kuriose buvo daugiau kaip 3,5 mln. eurų.

BNS žiniomis, rašte minima įmonė yra „Bona Diagnosis“ – viena iš greituosius COVID-19 testus valstybei pardavusių įmonių – Vilniaus apygardos teismas 2021 metų sausį iš dalies patenkino prokuratūros prašymą ir areštavo 3,542 mln. eurų jos lėšų, taip pat 145,2 tūkst. eurų bendrovės „Profarma“ ir per 158,3 tūkst. eurų įmonės „Rouen Grains LV“ lėšų.

Lietuvos apeliacinio teismo 2021 metų kovo 4 dienos nutartyje rašoma, kad „Bona Diagnosis“ 3,542 mln. eurų turėjo keliose sąskaitose SEB banke.

Teismas tuomet atmetė trijų minėtų įmonių skundus dėl sprendimo areštuoti bendrą 3,85 mln. eurų jų lėšų sumą.

„Bona Diagnosis“ advokatas Teisutis Jasiulionis BNS sakė nieko nežinantis apie mokėjimus iš areštuotos sąskaitos, todėl situacijos nekomentavo.

Generalinė prokuratūra 2021 metų sausio pradžioje teismui pateikė ieškinį ir prašė negaliojančiais pripažinti sandorius dėl greitųjų testų įsigijimo ir valstybei iš bendrovių priteisti beveik 4,143 mln. eurų.

Apeliacinis teismas šiemet gegužę pripažino niekinėmis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) ir „Profarma“ bei pastarosios ir „Bona diagnosis“ sutartis ir nutarė, kad už testus buvo permokėta, o bendrovėms nurodė grąžinti valstybei daugiau nei 4 mln. eurų.

Prokuratūra pirmadienį nurodė, kad teismas nepriėmė jokių sprendimų, leidusių disponuoti areštuotomis lėšomis, tačiau iš įmonės sąskaitos nuo turto arešto pradžios buvo atlikta daugiau nei 1,2 mln. eurų mokėjimų.

„Vilniaus apygardos teismo taikyto piniginių lėšų arešto suma yra didesnė negu visose įmonės sąskaitose esanti lėšų suma, todėl jokie mokėjimai iš areštuotų sąskaitų negalėjo būti atlikti“, – teigiama pranešime.

Lėšos areštuotos siekiant užtikrinti teismo sprendimo vykdymą ir atlyginti valstybei padarytą turtinę žalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis