TSMC turi didžiausias pasaulyje silicio plokštelių gamyklas bei gamina vienas pažangiausių mikroschemų pasaulyje, naudojamas įvairiuose gaminiuose, pradedant nuo išmaniųjų telefonų ir automobilių iki raketų.
Pristatydama trečiojo ketvirčio rezultatus, įmonė atskleidė, kad 2022 metais planuoja išleisti apie 36 mlrd. JAV dolerių gamybos įrangai, arba 10 proc. mažiau nei planuota anksčiau.
Pasaulinę puslaidininkių pramonę sukrėtė ir besitęsiantis ekonomikos nuosmukis, slopinantis paklausą, ir atsinaujinusi prekybos trintis tarp Jungtinių Valstijų ir Kinijos.
Praėjusią savaitę Vašingtonas paskelbė priemones, kuriomis bus siekiama apriboti Kinijos prieigą prie aukščiausios klasės puslaidininkių, skirtų kariniam naudojimui.
Dėl šio žingsnio įvairių įmonių kapitalizacija visame pasaulyje susitraukė milijardais.
JAV prekybos departamentas nurodė, kad paskelbtosios priemonės apima kai kurių superkompiuteriuose naudojamų lustų eksporto apribojimus ir griežtesnius puslaidininkinės įrangos pardavimo reikalavimus.
Konferencinio pokalbio metu TSMC generalinis direktorius žurnalistams sakė, kad prireiks laiko, kol bus galima pamatyti visą naujųjų Vašingtono taisyklių poveikį.
„Dar per anksti pateikti konkrečius skaičius, tačiau didžiausias poveikis atsargų korekcijai greičiausiai pasijus 2023 metų pirmąjį pusmetį“, pažymėjo bendrovės vadovas C.C.Wei, rašo „Bloomberg“.
Vien TSMC rinkos kapitalizacija nuo sausio mėnesio sumažėjo apie 230 mlrd. JAV dolerių.
Nors lustų gamintojai visame pasaulyje ruošiasi sumažėjusiai paklausai, Taivano įmonė yra labiau apsaugota nuo nuosmukio, nes gamina kai kuriuos pažangiausius ir mažiausius lustus, kurių paklausa vis dar neslopsta ir kurių labai trūksta.
Įmonė valdo daugiau nei pusę pasaulinės liejyklų rinkos, o tarp jos klientų yra tokios technologijų milžinės kaip „Apple“ ir „Qualcomm“.
Bendrovė pranešė, kad trečiojo ketvirčio rezultatai viršija prognozes, o grynosios pajamos siekė 280,9 mlrd. Taivano dolerių (8,8 mlrd. JAV dolerių).