„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Radiacinės saugos centras: reikėtų būti atidiems, renkant ir superkant metalo laužą

Reaguojant į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Lenkijoje iš neveikiančios Liublino miesto ketaus liejyklos dingusius septynis švininius konteinerius su radioaktyviuoju kobaltu (Co-60), Radiacinės saugos centras nori atkreipti organizacijų, tokių kaip metalo laužo supirkimo ir perdirbimo įmonės, ir gyventojų dėmesį, kad būtų itin atidūs renkant ir superkant metalo laužą.
Iš neveikiančios Liublino miesto ketaus liejyklos dingo septyni švininiai konteineriai su radioaktyviuoju kobaltu (Co-60).
Iš neveikiančios Liublino miesto ketaus liejyklos dingo septyni švininiai konteineriai su radioaktyviuoju kobaltu (Co-60). / Radiacinės saugos centro nuotr.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, žinia apie Lenkijoje dingusius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius neturėtų kelti ypatingo nerimo, nes šaltiniai yra specialiuose apsauginiuose švininiuose konteineriuose, todėl jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplink konteinerius su sandariai uždarytais jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais paprastai neviršija gamtinio jonizuojančiosios spinduliuotės fono lygio. Tačiau jeigu šaltinis iš konteinerio būtų išimtas, net kelių metrų atstumu nuo jo dozės galia galėtų šimtus kartų viršyti natūralų gamtinį jonizuojančiosios spinduliuotės fono lygį. Tai sąlygotų nepageidautiną žmonių apšvitą.

Remiantis turima informacija, dingę konteineriai su kobalto šaltiniais yra geltoni, kiaušinio formos (panašiai, kaip pavaizduota paveiksluose). Norime įspėti gyventojus, kad radus panašios išvaizdos konteinerius ar talpyklas su įspėjamaisiais jonizuojančiosios spinduliuotės ženklais, jokiu būdu jų neardyti ir neatidaryti, nesistengti pasipelnyti priduodant į metalo laužo supirktuves, o nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, 01 arba į Radiacinės saugos centrą.

Metalo laužo supirkimo bei perdirbimo įmonių darbuotojai yra apmokyti bei turi reikiamą įrangą superkamos ir rūšiuojamos produkcijos dozimetrinei kontrolei atlikti. Tačiau prašome darbuotojų atkreipti dėmesį ir itin atidžiai atlikti matavimus, vadovaujantis rekomendacijomis, o pastebėjus įtartinus įrenginius ar detales, kurie gali skleisti jonizuojančiąją spinduliuotę, informuoti Radiacinės saugos centrą telefonu (8 5) 2 36 19 36 arba adresu Kalvarijų g. 153, Vilniuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs