Raimondas Kuodis: įmonių vadovai gauna kyšius už lėšų laikymą tam tikrame banke

Ūkio banke užšalo apie 150 mln. Lt valstybės įmonių lėšų. Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojo Raimondo Kuodžio teigimu, valstybės įmonės turi per didelius pinigų likučius, be to, ir čia egzistuoja korupcija.
Raimondas Kuodis
Raimondas Kuodis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Jeigu būtų tvarkingai valdomas valstybės iždas, niekas neturėtų didelių pinigų likučių,  atlyginimai mokytojams ar medikams būtų pervedami tiesiog iš centrinio iždo“, – 15min.lt sakė Raimondas Kuodis.

Jo teigimu, jeigu tos įmonės visgi turi kažkokius pinigų likučius, kuriuos kaupia kažkokiems pirkiniams, gali juos laikyti Lietuvos banke.

„Jeigu nenori laikyti Lietuvos banke, tai tie, kas valdo finansus, turėtų šiek tiek įjungti smegenines ir pagalvoti apie diversifikavimą, nelaikyti didesnių sumų viename banke. Seniai bandau kelti tą klausimą, kad egzistuoja korupcinė sistema, kai tam tikrų įmonių vadovai ar vyriausi finansininkai yra paperkami, kažkaip įtikinami, kad laikytų pinigus viename banke arba kitame“, – kalbėjo Lietuvos banko atstovas.

Įsivaizduokim, kokia nors partija gauna po savo sparneliu valstybinį banką. Galima tikėtis, kad atsiras noras dalinti pigius kreditus susijusioms su ta politine kryptimi kompanijoms ir viskas baigsis dar vienu bankrotu, –  sakė R.Kuodis.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas išreiškė nerimą, kad valstybės įmonių lėšos yra neapsaugotos, todėl reikėtų steigti valstybinį banką.

R.Kuodžio teigimu, B.Bradausko įsitikinimas, kad toks bankas apsaugotų įmonių lėšas ir negalėtų bankrutuoti, yra klaidingas.

„Šitie pasiūlymai atsiranda ne šiaip sau. „Snoro“ atveju tam tikra grupė asmenų, kuri prarado dalį lėšų, pradėjo per politinę sistemą stumti šitą pasiūlymą, kuris būtų kainavęs labai brangiai valstybei, nes jie siūlė tiesiog užkišti milžinišką kapitalo skylę vien tam, kad ištrauktų savo keliasdešimt ar kokį šimtą milijonų“, – sakė R.Kuodis.

Be to, greičiausiai valstybinį banką valdytų kuri nors politinė partija.

„Mes žinome tradicijas, kad valstybės įmonės pasidalinamos politinių partijų. Įsivaizduokim, kokia nors partija gauna po savo sparneliu valstybinį banką. Galima tikėtis, kad atsiras noras dalinti pigius kreditus susijusioms su ta politine kryptimi kompanijoms ir viskas baigsis dar vienu bankrotu“, sakė R.Kuodis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų