Ramaus poilsio kaimo turizmo sodybose mėgėjų gretos retėja

Kaimo turizmo sodybų šeimininkai birželio laukė itin neramiai – viltis atsigriebti už porą nesėkmingų metų griauna susitraukęs poilsiautojų srautas iš Vokietijos ir Skandinavijos valstybių.
Kaimo turizmo sodyba
Kaimo turizmo sodyba / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Nemažai sodybų šeimininkų jau žino, kad dažną vasaros savaitgalį sulauks svečių, tačiau jie nerimauja dėl darbo dienų, trečiadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Pernai kaimo turizmo rinka traukėsi. Itin skaudžiai kirto tai, kad užsieniečių sumažėjo per 50 proc. Tuo tarpu Kaimo turizmo asociacijos atstovai viliasi bent 5– 10 proc. augimo šiemet, palyginti su praėjusiais metais.

Klaipėdos rajone įsikūrusioje sodyboje šeimininkaujanti Birutė Majorienė dienraščiui sakė, kad šiemet sekasi prasčiau nei pernai – krizė nesibaigė, o tik didėja.

2010 metais, palyginti su 2009-aisiais, kaimo turizmo sodybose ilsėjosi 1,6 proc. mažiau Lietuvos gyventojų ir 52 proc. mažiau užsieniečių.

„Anksčiau drąsiai pirkdavome verslo liudijimus nuo žiemos iki žiemos, dabar kai kuriais mėnesiais – vos kelioms dienoms“, – neslėpė ji, teigianti, kad sėkmė nusigręžė, mat poilsio kaime atsisakė ne vienus metus nuolat atvykdavę poilsiauti svečiai iš Vokietijos, Danijos ir Norvegijos.

Ignalinos rajone įsikūrusiai Miškiniškių kaimo turizmo sodybai vadovaujanti Jolanta Marija Banionė džiaugiasi skaičiuodama rusiškas pavardes rezervacijų žurnale, tačiau kol kas jų labai nedaug.

„Turistai iš Rusijos mums labai patinka, juk jie apsistoja ne dienai ar dviem, o savaitei arba dešimčiai dienų. Jei prašytų, ir iškvietimą parašytume, tačiau kol kas jie tai susitvarko per kelionių agentūras“, – pasakojo sodybos šeimininkė.

Tuo tarpu Asta Saržickienė, vadovaujanti poilsio centrui „Alaušo slėnis“ Ignalinos rajone, įsitikinusi, kad lietuviai jau kelia galvą aukštyn ir nebebijo leisti pinigų poilsiui

„Gegužės pabaigoje jau žinojau, kad visi vasaros savaitgaliai užimti. Pernai taip tikrai nebuvo“, – džiaugėsi ji.

„Maskva labai apgyvendinta, todėl natūralu, kad maskviečius traukia kaimo turizmas Lietuvoje. Kasdien sulaukiame užklausų. Labiausiai mūsiškius domina Ignalinos, Molėtų rajonai. Taip pat daug kas nuo sovietinių laikų prisimena Trakų pilį, tad nori ilsėtis ir šiame rajone“, – tikino Rusijos kelionių agentūros „Travelita“, parduodančios kelialapius į mūsų šalį, vadovė Nina Dolgovskaja.

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, 2010 metas kaimo turizmo sodybose apsilankė 227,5 tūkst. poilsiautojų, iš jų – 13,2 tūkst., arba 5,8 proc., užsieniečių.

2010 metais, palyginti su 2009-aisiais, kaimo turizmo sodybose ilsėjosi 1,6 proc. mažiau Lietuvos gyventojų ir 52 proc. mažiau užsieniečių.

Vidutinė nakvynės kaimo turizmo sodyboje kaina vienam asmeniui apskrityse svyravo nuo 37 iki 66 litų. Lietuvos gyventojas už nakvynę kaimo turizmo sodyboje vidutiniškai mokėjo 46 litus, o užsienietis – 59 litus.

2010 metais apgyvendinimo paslaugas teikė 590 kaimo turizmo sodybų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai