Ramiai laukti Kalėdų, o ne siuntų: papasakojo, ką daryti, kad visos dovanos atkeliautų laiku

Likus vis mažiau laiko iki Kalėdų, siuntų bendrovės iš klientų dažniausiai girdi du klausimus: kur yra mano siunta ir kada tiksliai ji bus pristatyta? 10 metų klientų aptarnavimo srityje dirbanti Agnieška Šimkevič atsakė į dažniausiai klientų užduodamus klausimus ir pasidalijo patarimais, kurie padės ir siuntų, ir Kalėdų sulaukti ramiai, rašoma „Venipak“ pranešime žiniasklaidai.
Siuntiniai
Siuntiniai / 123RF.com nuotr.

Atsiėmimas ir greitėja, ir trumpėja

Pasak „Venipak“ Lietuvos klientų aptarnavimo skyriaus vadovės, nuo lapkričio antros pusės iki pat Kalėdų yra pats intensyviausias sezonas metuose, kuomet siuntų kiekiai ženkliai išauga, dėl to atsiranda tam tikrų pokyčių.

„Dauguma nori pasiruošti artėjančioms šventėms ir pasirūpinti dovanomis. Siuntų užsakoma žymiai daugiau nei įprastai, tad jų saugojimo laikas paštomatuose, atsižvelgiant į siuntų gavėjų įpročius, taip pat laikinai sutrumpėja. Analizuodami atsiėmimo statistiką ilguoju periodu matome tendenciją, kad žmonės jau turi įprotį naudotis paštomatais, dėl to siuntas, kurių taip laukė, didžioji dalis gavėjų atsiima labai greitai – per pirmą arba antrą dieną nuo jos pristatymo į paštomatą. O kuo greičiau atlaisvėja skyreliai, tuo daugiau siuntų galime pristatyti jų nekantriai laukiantiems gavėjams“, – sako A.Šimkevič.

„Venipak“ nuotr./Agnieška Šimkevič
„Venipak“ nuotr./Agnieška Šimkevič

Pasak jos, paštomatai tampa vis dažniau pasirenkamu pristatymo būdu tiek Lietuvoje, tiek visose Baltijos šalyse. Atsižvelgiant į tai, šiemet vien Lietuvoje skyrelių skaičius „Venipak“ paštomatuose augo 70 proc. Visgi tenka pastebėti, kad kalėdiniu laikotarpiu siuntų kiekių augimas yra dar didesnis ir tam reikia netgi papildomų pajėgumų.

„Pastebime, kad tam tikros paštomatų lokacijos, pavyzdžiui, šalia didžiųjų prekybos ar verslo centrų, tampa gerokai paklausesnės nei kitos, dėl to jose esančius paštomatus prioritetiškai išplėtėme arba įrengėme naujus. Tiesa, prieššventiniu laikotarpiu, kai paštomatai užsipildo siuntomis, siekdami kuo greičiau pristatyti siuntą gavėjui jo pasirinktu būdu, kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, kai nėra laisvų tinkamo dydžio skyrelių, jas pristatome į alternatyvų artimiausią paštomatą. Kad turėtume kuo daugiau pajėgumų, sezono metu taip pat padidėja ir kurjerių komanda, jie papildomai dirba vakarais ir savaitgaliais“, – sako A.Šimkevič.

Pristatymas prasideda nuo perdavimo kurjeriui

Liekant vis mažiau laiko iki Kalėdų, visi su vis didesniu nekantrumu laukia siuntų, ypač, jeigu tai – paskutinę minutę užsakytos kalėdinės dovanos. Dėl to dar prieš pateikiant užsakymą labai svarbu įsivertinti ir susipažinti su el. pardavėjo nurodomais terminais ar prekių likučiu sandėlyje.

„Jeigu sistemoje matote, jog siunta yra pas siuntėją, proceso paspartinti nepavyks, nes viskas priklauso nuo to, kada siuntėjas apdoros užsakymą, supakuos siuntą ir perduos ją mūsų kurjeriui. Gavėjas, žinodamas siuntos numerį, visuomet gali sekti jos buvimo vietą, o kai siunta atsiranda terminale, ji dažniausiai pas gavėją atkeliauja jau kitą darbo dieną,“ – teigia A.Šimkevič.

O jei siuntos pristatymas nepavyko?

„Visada patariame klientams atidžiai skaityti gautą SMS žinutę ir atsiimti siuntą iš paštomato per nurodytą terminą, šventiniu laikotarpiu tai – 3 kalendorinės dienos. Jeigu esate išvykę, visuomet patariame paprašyti draugų ar šeimos narių pagalbos“, – teigia A.Šimkevič.

Jeigu siunta neatsiimama iš paštomato per nurodytą terminą, ji įprasta tvarka yra grąžinama siuntėjui, t.y. el. parduotuvei, iš kurios buvo užsakyta.

Kartais nutinka ir taip, kad klientai pasirenka siuntos pristatymą į namus, tačiau nurodytu laiku atėjęs kurjeris namuose nieko neranda. Pasak klientų aptarnavimo specialistės, visos siuntų bendrovės iš anksto praneša klientui, kokiu laiku nurodytu adresu atvyks kurjeris.

„Jeigu namuose visgi nieko nerandame, bandome pristatyti siuntą pakartotinai – jeigu ir tada nepavyksta, siunta sugrįžta pas siuntėją. Jeigu gavėjas žino, jog tuo metu, kai atvyks kurjeris, jo nebus namuose ir siuntą, pavyzdžiui, galėtų priimti rytoj, visada patariame iškart paskambinti klientų aptarnavimo skyriui ir apie tai informuoti. Kitas variantas – jeigu siunta atitinka paštomato išmatavimus, kurjeris gali įdėti ją į artimiausią paštomatą, kuriame yra tinkamo dydžio laisvas skyrelis“, – sako A.Šimkevič.

Jeigu siuntos pristatymas pavyko iš dalies, nes siunta atkeliavo, tačiau apgadinta – tokiais atvejais iškart reikėtų ją nufotografuoti ir apie tai informuoti siuntėją.

Svarbiausi patarimai, kad siuntos pasiektų laiku

Artėjant gražiausioms metų šventėms, klientų aptarnavimo specialistė pataria visuomet tiksliai nurodyti savo duomenis: lietuvišką telefono numerį, el. paštą, o jei siunta pristatoma į namus – tikslų adresą ir pašto kodą.

Anot jos, apsiperkant internete derėtų atidžiai įvertinti siuntėjo nurodomus siuntos pristatymo terminus: „El. parduotuvės dažniausiai nurodo arba preliminarią pristatymo datą, arba terminą, per kiek dienų siuntą išsiųs. Reikėtų tai įvertinti. Taip pat svarbu atidžiai perskaityti siuntų bendrovių siunčiamas žinutes. Neretai iš įpročio nueiname prie paštomato, iš kurio dažniausiai atsiimame siuntas, o pasitaiko atvejų, kad siunta laukia kitur.“

Žinutes iki galo svarbu perskaityti ir dėl to, jog jų pabaigoje siuntų bendrovės visuomet nurodo terminą, iki kada siunta bus saugoma.

Norint švenčių išvakarėse ramiai laukti Kalėdų, o ne siuntos, A.Šimkevič taip pat rekomenduoja dovanomis geriau pasirūpinti iš anksto. Nors siuntų bendrovės įsipareigoja pristatyti siuntas iki švenčių ir yra paskelbusios datas, iki kada siuntėjas turi atiduoti siuntą, kad ji pasiektų gavėją iki Kalėdų, visada bus ramiau dovanas išrinkti ir užsakyti kuo anksčiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai