Tyrimo rezultatai neabejotinai ypač patiks Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui, nes nemažai respondentų gyrė jo mokesčių reformos poveikį verslui.
1300 įmonių vadovų visame pasaulyje apklausa parodė, kad 57 proc. jų mano, jog per ateinančių 12 mėnesių pasaulio ekonomikos augimo tempas paspartės. Tai yra didžiausia procentinė dalis nuo 2012 metų.
Kasmetinė apklausa nustatys toną pokalbiams Davose, kur pasaulio verslo ir politikos elitas renkasi ne tik aptarti didžiausių pasaulinių problemų, bet ir užmegzti kontaktų ir sudaryti sutarčių.
Apklausos rezultatai yra gerokai geresni nei pernai, kai tik 29 proc. įmonių vadovų optimistiškai vertino ekonomines perspektyvas.
Ypač daug įmonių vadovų yra optimistiškai nusiteikę Jungtinėse Valstijose, kur jų procentinė dalis padidėjo iki 59 proc. Tačiau padėtis pagerėjo net Japonijoje ir iš Europos Sąjungos išstojančioje Didžiojoje Britanijoje. Pastarojoje optimistiškai nusiteikusių įmonių vadovų dalis nuo pernai buvusių 17 proc. padidėjo iki 36 proc.
„Akcijų rinkoje fiksuojamas bumas, o visame pasaulyje stebimas ekonomikos augimas. Todėl nenuostabu, kad įmonių vadovai yra optimistiškai nusiteikę“, – sakė „PwC France“ vadovas Bernard‘as Gainnieras.
Kalbant apie pačių įmonių perspektyvas, jų vadovai yra optimistiškai nusiteikę, net jei padidėjimas ir nėra toks įspūdingas. 42 proc. įmonių vadovų mano, kad per ateinančius metus jų įmonės padėtis pagerės. Pernai tokių buvo 38 proc.
Apklausos rezultatai taip pat rodo, kad ne amerikietiškų bendrovių vadovai perspektyviausia rinka laiko Jungtines Valstijas. Po šių seka Kinija, Vokietija, Didžioji Britanija ir Indija.
Nepaisant bendros optimizmo tendencijos, įmonių vadovai teigia esantys „labai susirūpinę“ dėl terorizmo, geopolitinio neapibrėžtumo ir kibernetinių grėsmių.