Apklausos rodo, kad šalis pasidalijusi į apylyges „už“ ir „prieš“ stovyklas, ir balsavimo rezultatas gali pakrypti į bet kurią pusę. Būtent dėl tokio neapibrėžtumo ir svyruoja svaro kursas.
„Sunku prieš balsavimą atidaryti ilgųjų pozicijų“, – sakė „Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ“ analitikas Minori Uchida.
Antradienį Tokijuje svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu padidėjo nuo 1,4675 iki 1,4657 JAV dolerio. Pirmadienį Niujorke svaras vienu metu buvo pabrangęs iki 1,4708 JAV dolerio, o tai buvo didžiausias vienos dienos prieaugis nuo 2008 metų.
Pasisakančiųjų už tolesnę Britanijos narystę ES stovykla pirmadienį sulaukė investuotojo George'o Soroso paramos, kuomet jis pasakė, jog išstojimo atveju Britanijai gresia ekonominė pragaištis.
„Svaras beveik neabejotinai smuks greitai ir smarkiai, jeigu referendumą laimės pasisakantieji už išstojimą, – dienraštyje „The Guardian“ išspausdintame savo komentare rašo G.Sorosas. – Manau, kad svaro nuvertėjimas bus didesnis už daugiau nei 15 proc. kurso smukimą, kuris įvyko 1992 metų rugsėjį.“
Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu antradienį prekybos Azijoje metu padidėjo nuo 1,1311 iki 1,333 JAV dolerio, o jenos atžvilgiu – nuo 117,55 iki 117,90 jenos.
Doleris jenos atžvilgiu brangtelėjo 103,93 iki 104,02 jenos.
Rinkos dalyviai šiuo metu laukia ir JAV federalinio rezervo sistemos vadovės Janet Yellen kalbos Senate, iš kurios mėgins spręsti, kada JAV centrinis bankas galėtų vėl padidinti bazinę palūkanų normą.
„Mes laukiame J. Yellen kalbos, nes rinkai išlieka klausimas, kada tiksliai bus didinama JAV bazinė palūkanų norma“, – sakė M. Uchida.