„Čia plinta trys mitai. Pirmiausia – totalus sekimas, privatumo pažeidimas. Paskaičiavome, kiek tų indėlių, kiek Lietuvos piliečių apimtume – mažiau dešimtadalio. Pasiskirstymas indėlių labai įdomus: daugiau kaip 5 tūkst. eurų indėlių iš viso yra 11 proc., bet tuose indėliuose laikoma 60 proc. visų Lietuvoje esančių indėlių. Privatumas tikrai nebus pažeidžiamas, kadangi sąskaitos išklotinės bus pareikalauta tik tuo atveju, jei oficialiai, kaip ir dabar, bus pradėtas mokestinis tyrimas. Visa tai bus daroma automatiniu būdu. Taigi, šiuo požiūriu niekas nesikeičia.
Antras mitas – esą leistina pinigų suma – 5 tūkstančiai eurų. O likusius pinigus atims ar apmokestins? Nei atims, nei apmokestins. Tas, kas sutaupė, kas gavo legalias pajamas, kad ir labai dideles, sakykim, už parduotą nekilnojamąjį turtą, gali būti ramus, į jas niekas nesikėsins.
Ir trečias mitas – tai finansų ministerijos užgaida. Tai tarptautinė praktika, prie kurios prisijungiame. Beje, apie užsienio piliečių turimus pinigus mūsų bankuose turėsime automatiškai pranešinėti kitų šalių mokesčių administratoriams. Ir ne nuo 5 tūkstančių, o nuo pačio pirmo euro. Taigi, tai Seimo įtvirtintas įstatymas, o vyriausybė tik rengia tvarką, kaip tie duomenys būtų teikiami“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ tikino ministras R.Šadžius.
Seimui patvirtinus Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimus, nuo kitų metų VMI iš bankų gaus informaciją apie sąskaitas, jei to paties asmens visų sąskaitų apyvarta bus didesnė nei 15 tūkst. eurų arba visose sąskaitose metų pabaigoje bus daugiau nei 5 tūkst. eurų.