RRT pataria:
- Šventinę korespondenciją ir siuntinius su dovanomis išsiųskite anksčiau. Siuntas siunčiant į užsienį, kad gavėjus jos pasiektų dar iki švenčių, rekomenduojama išsiųsti iki lapkričio mėnesio pabaigos.
- Pasidomėkite, kokia yra susiklosčiusi situacija siunčiant korespondenciją ir siuntinius į tam tikras šalis. Tokia informacija skelbiama pašto paslaugos teikėjų interneto svetainėse. Pvz., universaliosios pašto paslaugos teikėjas informuoja, kad sudėtingiausia situacija šiuo metu siunčiant į JAV. Vidutinė pašto siuntų pristatymo trukmė į šią šalį pastaraisiais mėnesiais buvo 12 dienų, tačiau dėl itin stipriai išaugusių eksporto siuntų kiekių ir ribotų tarptautinio transporto pajėgumų šiuo metu siuntos į JAV gali keliauti 2–3 savaites ir ilgiau. Ilgesni pristatymo terminai fiksuojami ir į kitas šalis: į Kanadą – iki 20 d., Naująją Zelandiją, Australiją – iki 30 d., Jungtinę Karalystę ir Airiją – apie 2 savaites.
- Išsiaiškinkite, kokius daiktus draudžia siųsti pašto paslaugos teikėjas. Draudžiamų daiktų sąrašą galite rasti kiekvieno paslaugos teikėjo interneto svetainėje.
- Atkreipkite dėmesį, kad ne visi pašto paslaugos teikėjai priima pristatyti dužius daiktus arba tokių daiktų siuntimas gali kainuoti daugiau. Tokią informaciją galite rasti draudžiamų siųsti daiktų sąraše.
- Pasirūpinkite tinkama pakuote. Atkreipkite dėmesį, kokius reikalavimus ir rekomendacijas dėl pašto siuntų pakavimo (pakuotės matmenų, svorio, medžiagos, vidaus užpildo ir kt.) kiekvienas pašto paslaugos teikėjas pateikia savo interneto svetainėje ir jų laikykitės.
- Įvertinkite, kokiu būdu bus siunčiama pašto siunta, nes nuo pasirinkto būdo priklauso žalos atlyginimo dydis. Pagal siuntimo būdą gali būti registruotoji, paprastoji ar įvertintoji pašto siunta. Daugiau informacijos apie žalos atlyginimą rasite čia.
Taip pat RRT įspėja pašto paslaugos naudotojus elgtis atsargiau: pastaruoju metu pasitaiko atvejų, kai gyventojai sulaukia melagingų skambučių bei SMS žinučių apie neva pristatytą pašto siuntą, skatinančių atskleisti prisijungimo duomenis, slaptažodžius, PIN kodus ar kitą asmeninę informaciją. Raginame pašto paslaugos naudotojus būti budrius ir jokiu būdu nežinomiems asmenims neatskleisti asmens duomenų: savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų (atpažinimo kodo, slaptažodžių, sąskaitų numerių) ir kt.