Tuo tarpu Rusijos centrinio banko viceprezidentė Ksenija Judajeva pareiškė, kad šiuo metu rublis yra nuvertintas.
„Tai vertinimas, kuris priklauso nuo tam tikrų fundamentalių veiksnių, nuo mokėjimo balanso padėties. Atsižvelgiant į šiuos pagrindinius veiksnius, bei į naftos kainos kritimą, kurį dabar stebime, ir net atsižvelgiant į sankcijas, rublis, pagal mūsų skaičiavimus, yra nuvertintas“ – tikino ji.
„Tai spekuliantai jį silpnina“, – pridėjo Rusijos centrinio banko viceprezidentė Ksenija Judajeva.
Šiuo metu rinkoje už vieną dolerį yra mokama po 47,0488 rublio, arba 1,13 procento daugiau nei ketvirtadienio prekybos sesijos metu, nors iš pačio ryto doleris rublio atžvilgiu buvo sustiprėjęs net keturiais procentais iki absoliučiai rekordinio 48,6075 rublio už vieną dolerį lygio.
Už vieną eurą šiuo metu rinkoje mokama po 58,475 rublio, arba 1,09 procento daugiau nei ketvirtadienio prekybos sesijos metu. Kaip ir dolerio atveju, penktadienį iš pat ryto euras Rusijos valiutos atžvilgiu buvo sustiprėjęs net iki 60.26 rublių už vieną eurą.
„Tai jau plataus masto panika.Tokiais momentais Centrinis bankas turi atlikti intervenciją. Jei tai nekelia pavojaus finansiniam stabilumui, tai kas tuomet kelia?“ – tuomet kai doleris šiandien ryte rublio atžvilgiu buvo sustiprėjęs net keturiais procentais, pareiškė ING banko Rusijos rinkos pagrindinis ekonomistas Dmitrijus Polevojus.
Tuo tarpu VTB banko valiutų rinkos analitikas Maksimas Korovinas atkreipė dėmesį, kad rublio silpnėjimą lemia ne tik tai, kad padidėjo geopolitinė rizika, tačiau tuo pačiu ir namų ūkių veiksmai.
Nuo šių metų pradžios doleris Rusijos nacionalinės valiutos atžvilgiu jau sustiprėjo net 43,6 procento, o euras – 29,2 procento. Tuo tarpu vien per šią savaitę abi minėtos valiutos rublio atžvilgiu pabrango atitinkamai net 9,7 ir 8,5 procentao.