Rusijos statistikos biuro skaičiavimais, tokios išlaidos užsienio valiutai yra didžiausios nuo 2014 metų gruodžio 14 dienos. Ta diena buvo praminta juoduoju antradieniu, mat valiutos kursas buvo smarkiai nusmukęs – euras kainavo 100 rublių, o doleris – 80 rublių.
Ekspertai augimą aiškina sezoniškumu, o taip pat kai kurių gyventojų grupių pajamų augimu. Kiekvieną iš pirmų trijų šių metų ketvirtį rusų išlaidos valiutai palaipsniui augo: atitinkamai sudarė 3,7, 3,8 ir 4,5 proc.
Pirmųjų dviejų ketvirčių rodikliai buvo žemiausi per šešerius metus, tačiau trečiojo ketvirčio rodiklis jau pasiekė 2014 metų lygį.
Tuo metu rusai pinigų turi vis mažiau. Spalį jų pajamos sumažėjo 0,6 proc. Rusijos statistikos biuro skaičiavimais, šiemet pajamos smuko 6 iš 10-ies mėnesių. Per metus jos susitraukė 0,6 proc.
Vis tik ekspertai aiškina, kad kai kurių gyventojų grupių pajamos vis tik augo.
„Pinigų padaugėjo tuose sluoksniuose, kurie paprastai perka valiutą. Krizė smarkiai kirto aukštesniųjų sluoksnių pajamoms, o dabar jų pajamos paaugo“, – aiškino ekonomikos ekspertė Natalija Tichonova.
Apie tai praėjusią savaitę kalbėjo ir Rusijos vicepremjeras Igoris Šuvalovas. „Jų pajamos neauga tiek, kiek jie norėtų. Bet mes pabrėžiame, kad kai kurių gyventojų realiosios pajamos vis tik auga, nors ir nedaug, bet auga. Pajamų kritimas baigėsi“, – aiškino jis.
Rusai prisimena krizinius 2014, kas vyresni – ir 1998 metus, todėl užsienio valiutos įsigyti jie yra linkę, be to, taupyti pinigus rubliais dabar Rusijoje neapsimoka.
Taip pat rusai įpratę, kad prieš Naujuosius metus valiuta brangsta, nes korporacijos grąžina dideles skolas.