„Norime pasiekti savo tikslą, o jeigu nepavyks, tuomet jau imsimės kraštutinių priemonių“, – pareiškė tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas. Jis pridūrė, kad jo vadovaujama tarnyba „nėra kažkokie piktadariai, kurių tikslas yra kam nors pakenkti“.
„Rosselchoznadzor“ rugpjūčio 10 dieną pradėjo taikyti visapusišką iš Nyderlandų tiekiamų gėlių kontrolę ir jas įvežti leidžia tik įvertinusi ekspertizės rezultatus.
„Rosselchoznadzor“ rugpjūčio 10 dieną pradėjo taikyti visapusišką iš Nyderlandų tiekiamų gėlių kontrolę ir jas įvežti leidžia tik įvertinusi ekspertizės rezultatus.
Pasak tarnybos, šios priemonės imtasi dėl gėlėse aptinkamų kenkėjų ir ligų.
Kartu tarnyba kreipėsi į kelias Europos šalis, kurioms pasiūlė sustabdyti gėlių iš Nyderlandų sertifikavimą.
„Patys olandai nebesertifikuoja, jie gi gudrūs, negali užtikrinti [saugumo], o parduoti gi norisi“, – pareiškė S. Dankvertas.
Jis taip pat pažymėjo, kad į „Rosselchoznadzor“ kreipimąsi atsiliepė tik Lietuva ir Latvija, per kurias gabenama didžioji gėlių iš Nyderlandų dalis.
„Jie pranešė, kad visos mašinos iškraunamos ir tikrinamos, kad mes neuždarytume [gėlių tiekimo iš šių šalių]. Manau, su jais kol kas derėsimės telefonu. Jeigu radinių [kenkėjų ir ligų] bus daugiau, tuomet susitiksime“, – pareiškė „Rosselchoznadzor“ vadovas.
Liepos 27 dieną „Rosselchoznadzor“ gėles iš Nyderlandų sertifikuojančioms Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Bulgarijos fitosanitarijos tarnyboms pranešė apie rimtas problemas dėl šių produktų saugumo ir pasiūlė surengti konsultacijas ir taip pat sustabdyti šių Rusijos rinkai skirtų gėlių sertifikavimą.
Augalų kenkėjus įvežamose gėlėse „Rosselchoznadzor“ liepą aptiko 96 kartus. Pusė šių siuntų buvo atgabenta iš Nyderlandų.
Nyderlandai yra pasaulinės prekybos gėlėmis centras, pagrindinis gėlių iš Ekvadoro, Kolumbijos, Kenijos, Zimbabvės, Izraelio, Indijos ir kitų šalių perkrovimo punktas. „Rosselchoznadzor“ sprendimas kol kas taikomas tik Nyderlanduose užaugintoms gėlėms.