Rusijoje vėl leidus gyventojams įsigyti tvirtos valiutos, tokios galimybės beveik nėra

Rusijos centriniam bankui nuo šios savaitės vėl leidus komerciniams bankams parduoti fiziniams asmenims tvirtos užsienio valiutos grynaisiais, daugumoje bankų skyrių jos neįmanoma įsigyti, praneša Rusijos leidinys „Kommersant“.
Rusijos rubliai
Rusijos rubliai / 123RF.com nuotr.

Didžiųjų bankų, tokių kaip „Sberbank“, VTB, „Otkrytie“, „Rosbank“, „Alfa Bank“, „Rosselkhozbank“ ir kitų, skyriai šalies sostinėje užsienio valiutos pardavimui antradienį neturi. Be to, daugumoje jų valiutų keitimo kursų švieslentės išjungtos, išsiaiškino „Kommersant“ korespondentas.

„Sberbank“ užsienio valiutos leidžia įsigyti tik privilegijuotiems klientams – turintiems „Sberbank Premjer“ ir „SberPervyj“ paslaugų paketų turėtojams.

„Alfa Bank“ skyriuje buvo pranešta, kad grynoji užsienio valiuta parduodama tik tiems banko klientams, kurie jos turi sąskaitoje ar indėlyje, atidarytame iki kovo 9-osios, o „Tinkoff Bank“ spaudos tarnyba paaiškino, kad klientai gali išsigryninti iki 10 tūkst. JAV dolerių, jei užsienio valiutos savo sąskaitose turėjo iki kovo 9 dienos.

Mažesnių bankų skyriuose ir kai kuriose keityklose galima įsigyti užsienio valiutos, tačiau ne daugiau kaip tūkstantį dolerių kursu, smarkiai didesniu už oficialųjį.

Tvirtos užsienio valiutos pardavimą gyventojams Rusijos centrinis bankas buvo uždraudęs nuo kovo 9-osios. „Laikinoji grynųjų pinigų operacijų tvarka“ buvo įvesta Rusijos karinės invazijos į Ukrainą ir tarptautinių sankcijų dėl to fone. JAV dolerio ir euro kursas Rusijoje beveik sugrįžo į prieškarinį lygį, tačiau jų faktiškai buvo neįmanoma įsigyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis