SWIFT turi paklusti Europos Sąjungos sprendimams, nes sistema sukurta pagal Belgijos įstatyminę bazę.
Newsru.com praneša, kad Rusijoje prie SWIFT yra prisijungę apie 600 finansinių institucijų, įskaitant visus didžiausius ir svarbiausius šalies bankus. SWIFT veikia Rusijoje per atskirtą organizaciją „Rossvift“.
Kai sankcijos nuo šios sistemos 2012 metais atjungė Iraną, poveikis buvo labai didelis, teigia Vašingtone įsikūrusios Demokratijos gynimo organizacijos atstovas Markas Dubowitzas.
„Mes žinome, kad tai buvo skausminga. Irano derybininkai sistemingai kėlė reikalavimus, kad ši sankcija būtų kuo greičiau atšaukta“, – sakė jis.
Net jei Rusija ir būtų atskirta nuo SWIFT, ji vis dar galėtų rasti būdų, kaip siųsti pinigus į užsienį. Rusija galėtų sutarti dėl tiesioginių pervedimų su užsienio finansinėmis institucijomis.
Be to, VTB praėjusių metų spalį pranešė, kad derasi su „Sberbank“ dėl alternatyvos SWIFT sistemai sukūrimo. Jau egzistuoja tam tikra Rusijos centrinio banko sistema, įgalinanti tarptautinius pervedimus, tačiau bankų atstovai teigia, kad ja naudotis per brangu, rašė unian.ua.
Vis tik didžioji dalis bankų už Rusijos ribų nenorėtų aplenkti SWIFT sistemos, sakė M.Dubowitzas. Tokiems bankams grėstų atsakomosios JAV ir ES priemonės, arba jie būtų pašalinti iš SWIFT sistemos.