Kai kurios šių regionų šalys jau ėmėsi veiksmų, norėdamos apsaugoti savo ūkius. Štai Baltarusija įvedė 30 proc. nuo keičiamos valiutos sumos siekiantį mokestį, o Kirgizijoje buvo uždarytos privačios valiutos keityklos stengiantis apsaugoti nacionalinę valiutą.
Baltarusija jau pakoregavo savo ūkio augimo prognozes 2015 metams nuo 2 iki 0,2 – 0,7 proc.
2015 m. Rusijos finansų krizė pirmiausiai smogs dviems šio šalies partnerėms Maskvos dominuojamoje Eurazijos ekonominėje sąjungoje – Kazachstanui ir Baltarusijai. Šių šalių ūkiai yra labai glaudžiai susieti su Rusijos ekonomika.
Apie 40 proc. Baltarusijos eksporto keliauja į Rusiją, o iš šios šalies Minskas importuoja daugiau negu pusę prekių.
Baltarusija jau pakoregavo savo ūkio augimo prognozes 2015 metams nuo 2 iki 0,2 – 0,7 proc.
Kazachstano ekonomika su Rusijos ūkiu susieta šiek tiek mažiau, tačiau Astanai nerimą kelią kitas dalykas – pasaulinis naftos kainų kritimas. Vis dėlto, Kazachstano ekonomika, skirtingai nuo mažesniųjų jo kaimynių Vidurinėje Azijoje, Rusijos finansų krizę, tikėtina, išgyvens be milžiniškų nuostolių.
Po Rusijos rublio kracho smarkiai sumažėjo pervedamų įplaukų dydžiai į Tadžikiją, Armėniją ar Uzbekiją. Būtent iš šių šalių atvykę imigrantai Rusijoje ilgą laiką pervesdavo dalį savo atlyginimų gimtinėse likusiems giminaičiams, tačiau nukritęs rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu reiškia ir smarkiai kritusias pajamas.
Dėl sunkumų Rusijos ūkyje 2015 m. taip pat nukentės Vidurio ir Rytų Europos regiono šalys. Jos vidutiniškai neteks nuo 0,3 iki 1 proc. BVP.
Finansų ekspertai atkreipia dėmesį ir į tai, kad itin pažeidžiami yra Baltijos šalių bei Lenkijos ūkiai. Tiesa, analitikai pabrėžia, kad nei vienos iš šių šalių nelaukia ekonominė katastrofa, o tik kiek mažesnis, negu prognozuota, ūkio augimas.