Vis dėlto, šias išlaidas net ir sumažinus du kartus, kas yra mažai tikėtina, valstybės biudžeto deficitas nebus panaikintas. Tai reiškia, kad išlaidų karpymas būtų jaučiamas visose sferose, tarp jų ir socialiai jautriose – švietimo ir sveikatos apsaugos.
„Užimtumas biudžetiniame sektoriuje, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, pas mus labai didelis, lyginant su kitomis šalimis“, – teigė ekonomistas Jevsėjus Guričius.
Užimtumas biudžetiniame sektoriuje, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, pas mus labai didelis, lyginant su kitomis šalimis, – teigė ekonomistas Jevsėjus Guričius.
Dėl šios priežasties liberalių reformų įgyvendinimas reikštų daugybės darbo vietų valstybinėse institucijose naikinimą ir darbo santykių liberalizaciją, o tai, tikėtina, sukeltų milžinišką nepasitenkinimą Rusijos visuomenėje.
Maža to, bedarbių skaičius Rusijoje po liberalių ekonominių reformų galėtų išaugti ne tik dėl atleidimų iš biudžetinio sektoriaus įstaigų, bet ir dėl to, kad būtų leista bankrotą skelbti neefektyvioms valstybinėms įmonėms.
Dar vienas A.Kudrino pareiškimas, tikrai jam nepridėsiantis populiarumo Rusijoje, buvo susijęs su atlyginimų didėjimo klausimu.
„Reikia, kad atlyginimai didėtų augant produktyvumui, o ne greičiau“, – įsitikinęs A.Kudrinas.
Dar vienas svarbus siūlomų liberalių ekonomikos reformų punktas, kuris aktualus daugeliui, – pensijų reforma. Liberalai teigia, kad Rusijai pagaliau būtina padidinti pensinio amžiaus ribą, tik nėra sutariama, ar tai reikėtų daryti pamažu, ar vienu kartu.