Rusijos prezidentas V.Putinas pasirašė prieštaringą pensijų reformos įstatymą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasirašė itin prieštaringai vertinamą įstatymą, numatantį pensinio amžiaus didinimą, dėl kurio reikšmingai nusmuko Kremliaus vadovo populiarumas ir buvo surengta masinių protestų.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Scanpix“ nuotr.

V.Putinas pasirašė įstatymą, anksčiau trečiadienį 149 balsais prieš penkis priimtą parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos tarybos. Per šį balsavimą dar trys senatoriai susilaikė.

Planai priimti teisės aktą, numatantį, kad vyrų pensinis amžius bus padidintas nuo 60 iki 65 metų, sulaukė didelio visuomenės pasipriešinimo. Vis dėlto prezidentas pasiūlė virtinę įstatymo nuostatų sušvelninti – pavyzdžiui, kad moterys į pensiją galėtų išeiti sulaukusios 60, o ne 63 metų, kaip buvo numatyta ankstesniame šio teisės akto projekte.

Be to, V.Putinas pasiūlė, kad anksčiau į pensiją galėtų išeiti tris ar daugiau vaikų turinčios moterys, o įmonėms, atsisakančioms įdarbinti žmones, priartėjusius prie pensinio amžiaus, numatyta skirti baudas.

Vis dėlto šie sušvelninimai nenuramino paprastų rusų – dauguma jų lieka nusistatę prieš reformą.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau trečiadienį mėgino paneigti, kad Kremlius susirūpinęs pablogėjusiais V.Putino reitingais. Pasak jo, prezidento pagrindinis tikslas – „dirbti žmonių labui“.

Valstybės Dūma, parlamento žemieji rūmai, įstatymo projektą trečiuoju, galutiniu skaitymu priėmė praeitą savaitę.

Tačiau dauguma gyventojų priešinasi pensinio amžiaus ilginimui, o reformos kritikai tvirtina, kad dėl pakeitimų eiliniai žmonės neteks jiems reikalingų pajamų.

Protestuodami rusai toliau eina į gatves, ir Kremlius praeitą mėnesį patyrė retą rinkimų krizę, kai du valdančiosios partijos remiami kandidatai pralaimėjo per gubernatorių rinkimus keturiuose regionuose.

Neseniai Komunistų partijos organizuotame proteste prieš pensijų reformą Maskvoje dalyvavo maždaug 3 tūkst. žmonių.

Rugsėjo pradžioje tūkstančiai rusų atsiliepė į protestų lyderio Aleksejaus Navalno kvietimą gatvėse išreikšti savo nepasitenkinimą reforma.

Rusijoje pensinis amžius nesikeitė beveik 90 metų ir yra vienas mažiausių pasaulyje. Nuo praėjusio amžiaus 4-o dešimtmečio pradžios šalies moterys į pensiją išeina sulaukusios 55-erių, o vyrai – 60 metų.

Tačiau Rusijos gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė gana maža, tad įvedus naują sistemą daugelis rusų pensijos net nesulauks.

Tuo metu vyriausybė sako, kad senėjant visuomenei dabar Rusijoje galiojančios sistemos pensijų našta valstybės biudžetui yra per didelė, šalies ekonomikai kenčiant nuo Vakarų sankcijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų