„Būtina keisti ekonominę politiką, būtina padaryti galą visam šitam valstybės kapitalizmui,“ – susirašinėjimo programėlėje „Telegram“ parašė O.Deripaska, reikalaudamas pareigūnų „paaiškinimų“, kas per artimiausius tris mėnesius nutiks ekonomikai.
„Jei tai yra tikra krizė, tuomet mums reikia tikrų krizių valdytojų, o ne fantazuotojų su krūva kvailų pareiškimų“, – pareiškė 54 metų oligarchas.
„Skirtingai nei 2014-aisiais, dabar nebus galima pralaukti“, – pareiškė O.Deripaska, turėdamas omenyje Maskvos įvykdytą Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksiją ir vėliau įvestas Vakarų sankcijas.
Britų futbolo klubo „Chelsea“ savininkas milijardierius Romanas Abramovičius prisideda prie pastangų užbaigti šią krizę“, sakė jo atstovė.
„Galiu patvirtinti, kad Ukrainos pusė susisiekė su Romanu Abramovičiumi dėl palaikymo siekiant taikaus sprendinio, ir jis nuo tada stengiasi pagelbėti, – nurodė ji. – Žinant, kas pastatyta ant kortos, prašytume suprasti, kodėl nekomentavome nei padėties, nei jo įsitraukimo.“
Rusijos ir Izraelio pilietybę turintis milijardierius R. Abramovičius šeštadienį paskelbė perdavęs „Chelsea“ „priežiūrą ir rūpinimąsi“ šio klubo labdaros fondo patikėtiniams, bet išliekąs jo savininku.
Kitas milijardierius, Olegas Tinkovas, atvirai pasisakė prieš karą.
„Ukrainoje kiekvieną dieną žūva nekalti žmonės. Tai neįsivaizduojama ir nepriimtina“, – jis parašė per „Instagram“.
„Valstybės turėtų leisti pinigus žmonėms gydyti, kovos su vėžiu tyrimams, o ne karui. Mes nusistatę prieš karą!“ – pridūrė jis.
Vakarų šalims griežtinant į Rusijos ekonomiką nukreiptas priemones po Maskvos invazijos į Ukrainą, jų žvilgsnis krypsta ir į turtingą Maskvos elitą ir jo turtą užsienyje, o ekspertai mano, kad tai yra vienas iš būdų pažaboti Rusijos prezidento Vladimiro Putino galią.