Jei toks scenarijus vis dėlto išsipildytų, jos mano smarkiau nenukentėsiančios, o investuojančios iš Rusijos bankų pasiskolintas lėšas ar perkančios vietines žaliavas netgi turėtų naudos, pirmadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
„Nenoriu tikėti, kad Rusijoje gali kilti finansinių problemų, didesnių nei Europoje ar JAV. Nemažai dirbame su Rusija ir matome, kad čia daugybė įmonių investuoja, kad veikia rimtos paramos programos, ypač investicijoms į žemės ūkį ir maisto pramonę. Būtų keistoka, kad kylant šalies ekonomikai rublis būtų devalvuotas“, – svarsto įmonių grupės „Arvi ir Ko“ vadovas ir savininkas Vidmantas Kučinskas.
Jei rublis vis dėlto nuvertėtų, „Arvi ir Ko“, Rusijoje užsimojusi pastatyti apie 20 mln. eurų vertės maisto produktų atliekų utilizavimo įmonę ir jau beveik užsitikrinusi Rusijos bankų finansavimą, devalvavus rublį netgi išloštų, nes būtų pigiau mokėti už rubliais paimtas paskolas.
„Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa pažymi, kad devalvacija suteikia pranašumo vietos gamintojams, tačiau Rusijos rinkoje trūkstant maisto produktų gerą vardą čia turinčių lietuviškų gaminių paklausa turėtų išlikti. „Rusija vis tiek turės importuoti maisto produktų, o maistas yra prekė, kurią žmonės vis tiek perka. Jo paklausa mažiau susijusi su žmonių pajamomis“, – sako jis. „Rokiškio sūris“ į Rusiją parduodančio apie dešimtadalį pagamintos produkcijos.
Nekilnojamojo turto agentūros „Hanner“, Sankt Peterburge statančios 40 tūkst. kv. metrų ploto logistikos centrą, valdybos pirmininkas Arvydas Avulis sako, kad prognozuojamas rublio nuvertėjimas nedžiugintų, bet didelių problemų įmonei nekeltų.