„Mums yra žinoma, kad dalį nekilnojamojo turto, registruoto banko vardu banko vadovai naudojo ir privačioms reikmėms. Šiuo metu dar negalime pasakyti, kiek tokio turto buvo, dar aiškinamės, tačiau tokių faktų būta“, – sakė S.Freakley.
BNS žiniomis, „Snoro“ banko ir jo valdomų kitų įmonių vardu buvo registruoti trys Vilniaus Senamiestyje Gaono gatvėje Nr.8 esantys 199, 105, 284 kvadratinių metrų ploto butai, kurių rinkos vertė siekia apytiksliai 6,6 mln.litų, 2,4 mln.litų ir 8,5 mln. litų
Tarp banko turto taip pat rasta 572 kvadratinių metrų ploto vila Prancūzijos Nicos kurorte, kurios vertė gali siekti 5 mln. eurų bei butas Kijeve.
Banko „Snoras“ vadovai savo reikmėms taip pat naudojo banko vardu registruotus automobilius „Jaguar“, „Maybach“, „Spyker“.
„Mes tęsiame tyrimą ir vis dar bandome išsiaiškinti, kiek tokio turto buvo, kaip jis buvo naudojamas“, – BNS sakė S.Freakley.
Lietuvos Vyriausybė trečiadienį nutarė banko „Snoras“ akcijas perimti visuomenės poreikiams. Seimas ketvirtadienį priėmė įstatymo pataisas, kurios leistų banką išskaidyti.
„Snoras“ nacionalizuotas po Lietuvos banko perspėjimo, kad „ Snoro“ turtas gali būti mažesnis nei jo įsipareigojimai ir bankui gali grėsti nemokumas.
Iš centrinio banko gavusi informacijos apie galimus pažeidimus, prokuratūra pranešė tirianti galimą turto iššvaistymą, pinigų plovimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, dokumentų klastojimą ir piktnaudžiavimą.
Prieštaringos reputacijos Rusijos pilietis Vladimiras Antonovas valdė 68,1, proc. „Snoro“ akcijų, 25,3 proc. priklausė Lietuvos verslininkui Raimondui Baranauskui.