S.Skvernelis: kitų metų biudžetas leis toliau gerinti žmonių gyvenimo kokybę

Kitų metų biudžetas bus socialiai atsakingas, o jį patvirtinus, poveikį pajus didelė gyventojų dalis, teigia premjeras Saulius Skvernelis, Vyriausybei antradienį numačius patvirtinti ir pateikti Seimui biudžeto projektą.
Pinigai
Pinigai / 123RF.com nuotr.

„Svarbiausia biudžete, iš esmės, yra tos struktūrinės reformos, kurioms buvo Vyriausybėje ir Seime pritarta, tai yra švietimo, socialinės apsaugos, sveikatos reformos, inovacijų pertvarkymas ir kiti svarbūs dalykai, susiję su mūsų žmonių gyvenimo kokybės gerėjimu ir pajamų augimu. Tai yra socialiai atsakingas biudžetas“, – LRT radijui sakė S.Skvernelis.

Pasak jo, 2019-ųjų biudžetas, skirtingai nuo šiųmetinio, orientuotas ne tik į mažiausias pajamas gaunančius asmenis.

„Vėlgi pakankamai didelė, daugiau negu 600 mln. eurų, suma išskirta kiekvienam iš mūsų, dirbančių žmonių. Jeigu priiminėję šių metų biudžetą orientavomės į mažiausias pajamas gaunančius žmones, tai šį kartą tai apima visą didelį spektrą, taip vadinamąją ir viduriniąją klasę“, – sakė premjeras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Dar daugiau noriu pabrėžti, kad suformuosime ir turėsime jau sekančiais metais daugiau negu milijardo eurų rezervą, jeigu, neduok Dieve, kada nors įvyktų krizė. Turėsime vėlgi perteklinį biudžetą ir laikysimės griežtai finansinės drausmės. Taip kad biudžetas, tikiuosi, bus sėkmingai priimtas ir poveikį pajaus kiekvienas iš mūsų, gyvenantis ir dirbantis“, – pridūrė S.Skvernelis.

Ministrų kabinetas antradienį turėtų pritarti 2019 metų biudžeto projektui. Numatoma jį iš karto pateikti Seimui, o ketvirtadienį jis bus pristatytas parlamentarams.

Finansų ministras Vilius Šapoka pirmadienį sakė, jog 2019 metų biudžetas yra „reforminis“, orientuotas į šalies strateginius tikslus, o pagrindinis išlaidų didėjimas susijęs su reformomis švietimo, sveikatos ir socialinėje apsaugoje.

Kartu su biudžeto projektu Vyriausybė turėtų pritarti minimalios mėnesio algos (MMA) didinimui 30 eurų iki 430 eurų. Dėl mokesčių reformos realiai ši suma bus 555 eurai.

Be to, siūloma 1,3 proc. – nuo 132,5 iki 134,2 euro – padidinti politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų bazinį dydį. Įvertinus mokesčių reformą, jis siektų 173 eurus. Teigiama, kad atlyginimai didėtų 180 tūkst. darbuotojų, tam biudžeto projekte numatyta 33,4 mln. eurų.

Didinant MMA ir siekiant, kad kvalifikuotų valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų (specialistų, padalinių vadovų ir jų pavaduotojų bei įstaigų vadovų pavaduotojų) atlyginimai nebūtų mažesni už MMA, siūloma vidutiniškai 30 eurų didinti minimalius pareiginės algos koeficientus. Tokiu būdu atlyginimai didėtų apie 40 tūkst. darbuotojų, o tam būtų skirta 16 mln. eurų.

V.Šapoka BNS yra teigęs, kad 2019 metais planuojamas 0,6 proc. BVP viešųjų finansų perteklius (toks pats, kaip ir šiemet), tačiau valstybės biudžetas išliks deficitinis.

Biudžeto projektas Seimui turi būti pateiktas ne vėliau kaip spalio 17 dieną. Po pirmojo svarstymo Seime dokumentas paprastai grąžinamas Vyriausybei tobulinti, o galutinai priimamas gruodį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai