„Naujas prašymas turėtų būti teikiamas tais atvejais, jei šeimoje pasikeitė aplinkybės: pavyzdžiui, gimė dar vienas vaikas, šeima tapo gausi arba sumažėjo vidutinės pajamos vienam šeimos nariui“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams prie vaiko pinigų bus mokama papildoma 20 eurų dydžio išmoka. Tai reiškia, kad gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams išmoka kiekvienam vaikui sieks po 70 eurų.
Gausia laikoma tokia šeima, kuri augina 3 ir daugiau vaikų, nepasiturinčia – kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 183 eurai, bet į pajamas neįskaičiuojami vaiko pinigai ir 15–35 proc. su darbo santykiais susijusių pajamų priklausomai nuo šeimos sudėties.
Neįgalumą turintiems vaikams universali išmoka kitais metais sieks 69,92 eurų, o gausios ar nepasiturinčios šeimos neįgaliam vaikui bus mokama 20 eurų papildoma išmoka.
Vaiko pinigai mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Išmoka vaikui gali būti mokama ir iki 21 metų, jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.
Įstatyme taip pat įtvirtinama, kad jei 16 metų sulaukęs nepilnametis teismo tvarka pripažįstamas emancipuotu ar jeigu sudaro santuoką, tokiu atveju jis galėtų pats gauti išmoką vaikui. Pilnametis asmuo iki 21 metų amžiaus, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, irgi turi teisę pats gauti vaiko pinigus. Tokią teisę turės ir vaikai nuo 14 iki 18 metų, turėdami tėvų sutikimą.
Universalūs vaiko pinigai buvo įtvirtinti nuo 2018 metų sausio ir šiuo metu siekia 30 eurų, o gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams mokama papildoma išmoka, kuri priklauso nuo vaiko amžiaus. Vaikui nuo gimimo iki 2 metų šiuo metu mokama 28,50 eurų, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą – 15,20 eurų išmoka per mėnesį.
Gruodžio 11 dienos duomenimis, iš viso yra pateikta prašymų dėl 510,6 tūkst. vaikų, prašymai patenkinti dėl 506,7 tūkst. vaikų. Iš visų pateiktų prašymų priimta 99,3 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.