Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

SADM: įmonėms išmokėta 6,8 mln. eurų subsidijų, dirbantiems savarankiškai – 6,2 mln. eurų išmokų

Prastovas dėl karantino darbuotojams paskelbusioms įmonėms iki ketvirtadienio išmokėta 6,8 mln. eurų valstybės subsidijų, o savarankiškai dirbantiems asmenims – 6,2 mln. eurų išmokų už kovo mėnesį, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Iš viso subsidijų paprašė 9,6 tūkst. įmonių, jau gavo – 3,8 tūkst. Dėl fiksuoto dydžio išmokos už kovo mėnesį jau kreipėsi 56,7 tūkst. asmenų, išmokas gavo – beveik 47 tūkst.

„Girdime verslo atstovų ir savarankiškai dirbančių asmenų lūkestį lėšas gauti kuo greičiau, suprantame, kad tai sudėtingas metas visiems. Ir toliau raginame kreiptis įmones dėl subsidijų per prastovas, o dirbančiuosius savarankiškai – dėl fiksuoto dydžio išmokų, kurios skiriamos darbo pajamų negaunantiems ir pagal darbo sutartis nedirbantiems žmonėms. Nors karantinas švelnėja, tačiau jis dar nesibaigė, todėl pasinaudoti parama tikrai verta", – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ministras taip pat primena, kad subsidijas gavę darbdaviai, kurie yra įtraukti į nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių sąrašą, sudaromą Valstybinės mokesčių inspekcijos, gali laikinai atidėti valstybinio socialinio draudimo įmokų ir gyventojų pajamų mokesčio mokėjimą nuo valstybės subsidijos, ta pačia tvarka kaip ir nuo likusios darbdavio darbuotojui mokamo darbo užmokesčio dalies.

Jei įmonė nėra įtraukta į sąrašą, tačiau patyrė sunkumų dėl COVID-19, ji gali vienu supaprastintu prašymu, adresuotu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir „Sodrai", kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl analogiškų pagalbos priemonių taikymo.

Iš viso trijų mėnesių laikotarpiui subsidijoms numatyta skirti 1,138 mlrd. eurų, o fiksuoto dydžio išmokoms dirbantiems savarankiškai – 108 mln. eurų.

Norėdama gauti valstybės subsidiją įmonė turi paskelbti darbuotojui ar darbuotojų grupei prastovą bei pranešti Valstybinei darbo inspekcijai. Prastovos metu darbuotojui mokama ne mažiau nei minimalus mėnesinis atlygis, jeigu darbo sutartyje sulygta visa darbo laiko norma. Prastovos metu iš darbuotojo negali būti reikalaujama vykdyti darbo funkcijų. Darbdavys dėl subsidijos kreipiasi į Užimtumo tarnybą.

Savarankiškai dirbantys asmenys 257 eurų dydžio išmoką už mėnesį gali gauti, jeigu atitinka tris sąlygas: pirma, savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per paskutinius metus ir nebuvo išregistruota iki karantino pradžios, antra, nedirba pagal darbo sutartį, neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių bei negauna darbo pajamų, trečia, juridinis asmuo negali turėti likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug