„Vertinu paprastai labai, matyt, ta emocija, kuri pastaruosius metus vyrauja Seime, ir emocijos pakilimas atliekant balsavimą dėl Seimo pirmininko, natūraliai persiduoda į konstruktyvų darbą arba ne darbą. Vyriausybė elgiasi konstruktyviai, pateiktas biudžetas, visi biudžetai subalansuoti labai atsakingai, laikantis fiskalinės drausmės įstatymo“, – kalbėjo premjeras žurnalistams.
Anot jo, Vyriausybė laikosi principo, kad pajamų augimą pajustų kuo daugiau visuomenės grupių, tačiau išlaidos turi būti pagrįstos pajamomis.
„Dabar nieko nepradėsime, turime dvi savaites, įstatymų projektai dvi savaites bus svarstomi Seime, komitetuose. Kai bus antras teikimas, vėlgi, pateiksime griežtai subalansuotą biudžetą. Šita Vyriausybė nedarys to, ką darė Gedimino Kirkilo Vyriausybė, ir nepaliks valstybės finansinėje katastrofoje, kaip buvo 2008 m.“, – kalbėjo S.Skvernelis.
Seimo grąžintus teisės aktus S.Skvernelis žadėjo patobulinti ir dar kartą teikti kartu su antrąkart teikiamu biudžetu.
Pasak jo, siekiama atrasti Seime kompromisą, kad Seimo nariai, teikiantys daug siūlymų ir išlaidų, pagalvotų ir apie pajamas.
„Transporto taršos mokesčiai – jie neišvengiami. Jei nepadarysime pirmo žingsnio dabar, kita vyriausybė turės galvoti, kaip reikės išvengti didžiulių finansinių sankcijų, jei nepavyks sumažinti CO2 emisijos“, – įspėjo S.Skvernelis.
Tikisi užsitikrinti paramą
Paklaustas, ar biudžetui pakaks paramos Seime, kuriame diskutuojama, ar tebeegzistuoja valdančioji dauguma, S.Skvernelis patikino, kad nepriklausomai nuo situacijos bus siekiama užsitikrinti paramą.
„Dabar Seime ir svarstoma, ar yra dauguma, ar nėra. Mano kaip premjero ir visos Vyriausybės uždavinys – užsitikrinti paramą Seime, kad svarbiausi sprendimai turėtų palaikymą“, – tikina S.Skvernelis.
Jis teigė, kad parama reikalinga nepriklausomai nuo to, kokios frakcijos ar atskiri Seimo nariai yra daugumoje, žadėjo dirbti konstruktyviai, be ginčų, rietenų ar postų dalybų.
„Kol kas tai racionaliai suvaldoma, bet gruodžio mėnuo parodys, kuomet mes planuojame balsuoti dėl biudžeto“, – sako S.Skvernelis.
Jis patikino, kad opozicijos paramos siekia jau trečius metus, tačiau paramą užsitikrina tik iš atskirų Seimo narių, opozicijoje esančios frakcijos paprastai pasisako prieš.
„Aišku, gaila, kad trečius metus mes nematome to alternatyvaus biudžeto, aišku, norėtųsi matyti šešėlinės vyriausybės šešėlinį biudžetą, kad matytume galimus sąlyčio taškus, kas priimtina opozicijai“, – kalba S.Skvernelis.
Jis akcentavo, kad šiuo metu paramos reikia ieškoti ir tarp Seimo narių, kurie yra valdančiosiose frakcijose.
„Laukiantis darbas nėra lengvas“, – atsiduso premjeras.