Pasak SEB banko analitikų, Vidurio Rytų Europos šalys, gaudamos investicijų iš Europos Sąjungos (ES) fondų, sparčiai perimdamos žinias ir technologijas iš Vakarų, vejasi Europos Sąjungos senbuves. Europos Komisija prognozuoja, kad artimiausiais metais Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos ekonomikos augimas bus spartesnis už ES šalių ekonomikos augimo vidurkį. Be to, pamažu atsigaunanti pasaulio ekonomika turėtų paskatinti Vidurio Rytų Europos regiono eksporto augimą, o augantis šių šalių vidaus vartojimas turėtų taip pat padidinti investicijų į šį regioną patrauklumą, teigiama banko pranešime.
Trejų metų trukmės obligacijų, susietų su Vidurio Rytų Europos fondu Lyxor ETF Eastern Europe, bus galima įsigyti po 100 ir 110 litų bei 105 eurus. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 54 proc., antrosios – 180 proc., emisijos eurais – 100 procentų. Už pirmosios
emisijos obligacijas litais bus mokamos 1 proc. metų palūkanos, apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės ir išmokamos obligacijų išpirkimo dieną, neatsižvelgiant į fondo vieneto vertės pokyčius.
Fondas Lyxor ETF Eastern Europe – Prancūzijoje registruotas investicinis fondas, kurio vienetais prekiaujama biržoje, investuojantis į Vidurio Rytų Europos šalių (Lenkijos, Čekijos, Vengrijos) įmonių akcijas. Didžiausios bendrovės, kurių akcijos įeina į šio fondo sudėtį, yra: Pko Bank Polski Sa, Bank Pekao Sa, Cez As, Erste Group Bank Ag, Kghm Polska Miedz Sa ir kt.
Ieškantiems kur investuoti lėšas trumpesniam laikotarpiui, bankas pasiūlys dvejų metų trukmės obligacijas, susietas su Švedijos įmonių akcijomis, kurių teikiamos paslaugos ir ar gaminama produkcija yra žinomos ne tik Švedijoje, bet ir kitose Skandinavijos valstybėse.
Dvejų metų trukmės obligacijų emisijos, susietos su Švedijos įmonių – AstraZeneca PLC, Svenska Handelsbanken AB, Skanka AB – akcijomis, bus platinamos po 100 litų ir 100 eurų. Jei visų trijų akcijų vertė investavimo laikotarpio pabaigoje nebus sumažėjusi, investuotojai, įsigiję obligacijų litais, galės gauti priemoką, lygią apie 18,5 proc. obligacijos nominaliosios vertės, įsigiję obligacijų eurais – apie 7,3 proc. obligacijos nominaliosios vertės už visą investicijos laikotarpį.
Švedijos įmonės, su kurių akcijomis susietos šios obligacijos, yra vienos didžiausių Skandinavijos farmacijos, finansinių paslaugų ir statybos sektoriuose.
Obligacijų nuo kovo 15 dienos bus galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, klientams siūloma susipažinti su obligacijų emisijų prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių
priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.