Naudojantis naująja paslauga nebus taikomi minimalūs prekybos ir vertybinių popierių saugojimo mokesčiai.
„Mūsų atliekamų tyrimų duomenimis, Baltijos šalyse ETF tik pradeda populiarėti – šiuo metu juos į savo investicijų portfelį, be kitų finansinių priemonių, yra įtraukę apie dešimtadalis privačių investuotojų Lietuvoje, 6 proc. Latvijoje ir 19 proc. Estijoje. Gyventojai nurodo, kad pagrindinė priežastis, stabdanti juos nuo ETF įsigijimo – nepakankamos santaupos. Šią priežastį mini 34 proc. lietuvių, 27 proc. latvių ir 23 proc. estų.
Žinių, kaip investuoti į ETF fondus, trūkumas yra kita svarbi kliūtis, įvardijama 27 proc. lietuvių. Pristatydami naują mikro investavimo paslaugą, norime išsklaidyti mitą, kad norint investuoti į ETF, reikia turėti sukaupus didelę pinigų sumą ir siūlome klientui draugišką, el. parduotuvės patirtį primenantį būdą, kaip įsigyti šią finansinę priemonę. Orientuojamės į pradedančius investuotojus, todėl klientams suteiksime ir daug papildomos informacijos apie ETF bei jų investavimo strategiją“, – sako Eglė Dovbyšienė, SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.
Mikro investavimo paslauga papildys SEB banko privatiems klientams siūlomus modernius investavimo įrankius greta investicijų roboto, kuris SEB mobiliojoje programėlėje buvo pristatytas prieš trejus metus. Naudodamiesi investicijų robotu, banko klientai atsako į klausimus apie savo finansinę padėtį, investavimo tikslą, laikotarpį ir toleruojamą riziką, ir gauna asmeninę investicijų rekomendaciją.
Klientai, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių nenori naudotis investicijų roboto siūloma rekomendacija ar portfelio valdymo paslauga, turės galimybe rinktis mikro investavimo paslaugą ir atitinkamai patys savo nuožiūra susikurti individualius investicinius portfelius.
„Be to, renkantis naująją paslaugą, į ETF bus galima investuoti mažomis sumomis – pradedant nuo vieno euro įsigyti ETF vieneto dalį. Toks investavimo būdas leis periodiškai investuoti nedideles pinigų sumas ir taip pamažu įgyti patirties bei kaupti finansinį turtą“, – pažymi E.Dovbyšienė.
Investuojantys gyventojai galės rinktis iš devynių ETF fondų pagal turto klasę, riziką, regionus ir sektorius, įsigyti ETF vieneto dalį ir investuoti reguliariai arba sudaryti vienkartinius investavimo sandorius. Naująja paslauga bus galima naudotis SEB interneto banke.
ETF, į kuriuos klientai galės investuoti pasirinkę mikro investavimo paslaugą, buvo atrinkti vadovaujantis keliais kriterijais, pirmenybę teikiant eurais prekiaujamiems ETF, kurių dividendai yra kaupiami ir reinvestuojami, taip supaprastinant mokesčių deklaravimo procesą investuotojams. Parinkti ETF siūlo platų geografinį ir turto klasių spektrą, jų mokesčiai yra mažesni, o fondus valdo gerai žinomi fondų valdytojai. Pasirenkant ETF, buvo atsižvelgiama ir į tvarumą – fondų valdytojai laikosi tvarumo kriterijų arba investuoja į tvarius verslo modelius.
Klientams, investuojantiems naudojantis mikro investavimo paslauga, bus taikomas standartinis tarpininkavimo mokestis (0,25 proc.) ir standartinis vertybinių popierių saugojimo mokestis (0,156 proc. per metus). Minimalūs tarpininkavimo ir vertybinių popierių saugojimo mokesčiai nebus taikomi.
ETF vienetų pirkimo ir pardavimo pavedimai bus vykdomi kartą per savaitę tuo metu galiojančia ETF rinkos kaina.
Kas yra ETF fondai?
Biržoje prekiaujami fondai arba ETF – tai investiciniai fondai, kuriuose fondų valdytojai sutelkia investuotojų lėšas ir jas investuoja į vertybinius popierius ar kitokį turtą. ETF vienetais, kaip ir akcijomis, yra prekiaujama biržoje. Šių fondų vienetų vertė paprastai yra susiejama su tam tikru indeksu (pvz., „S&P 500“, FTSE, energetikos išteklių, technologijų, kitų prekių ar žaliavų ir t. t.), todėl ir ETF vienetų kaina kinta atitinkamai.