SEC paskelbtame pranešime nenurodomas nei banko pavadinimas, nei informatoriaus, kuris pateikė „išsamių ir patikimų duomenų apie bendrovės vykdytus pažeidimus“, tapatybė.
Komisija pranešime pažymėjo, jog šie duomenys „padėjo imtis sėkmingų teisinių priemonių, leidusių grąžinti daug lėšų nukentėjusiems investuotojams“.
Tačiau „The Wall Street Journal“ šaltiniai pranešė, jog atlygis buvo sumokėtas Grantui Wilsonui, buvusiam „BNY Mellon“ prekiautojui, kuris su SEC pradėjo bendradarbiauti prieš daugiau kaip dešimtmetį, kai suprato, jog bankas, atlikdamas valiutos operacijas, apgaudinėja stambius klientus.
Taigi pensijų fondai, investuojantys mokytojų ir policininkų santaupas, taip pat kiti klientai sužinojo, kad bankas, atlikdamas operacijas, jiems taikydavo per didelius valiutos kursus ir užsidirbdavo iš kursų skirtumo.
2015 metais „BNY Mellon“ sumokėjo iš viso 714 mln. JAV dolerių, kad patenkintų visus reguliavimo institucijų reikalavimus šioje byloje ir išvengtų teismo.
Pasak šaltinių, G.Wilsonas su reguliavimo institucijomis bendradarbiavo dvejus metus, kol dirbo banke, ir jo pateikta informacija šioje byloje buvo bene svarbiausia. G.Wilsonas iš banko pasitraukė 2011 metais.
SEC pranešime pažymima, jog per devynerius informatorių skatinimo programos įgyvendinimo metus komisija 83 asmenims išmokėjo daugiau kaip 500 mln. JAV dolerių. Vien šiais finansiniais metais SEC informatoriai gavo daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių.