„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Seimas – prieš sankcijas vairuotojams, užstačiusiems privačias vietas

Vairuotojai, palikę automobilius svetimose privačiose vietose, ir toliau nebus baudžiami. 
Automobilių stovėjimo aikštelė prie daugiabučio
Automobilių stovėjimo aikštelė prie daugiabučio / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Taip šią savaitę nusprendė Seimas, nepritaręs konservatorių Viliaus Semeškos ir Andriaus Vyšniausko siūlymui už privačių automobilių vietų užstatymą bausti 30–90 eurų baudomis, o atskirais atvejais – ir konfiskuoti automobilį. 

Teisės ir teisėtvarkos komitetas siūlė leisti baudas skirti ir policijai, ir savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnams, tačiau politikai susiginčijo, ar šios tarnybos turės lėšų naujoms funkcijoms.  

Pataisų iniciatorių aiškinimu, atvejų, kai automobiliais užstatomos kitiems priklausančios vietos, pasitaiko dažnai, ypač naujų namų kvartaluose. Dažniausiai susiduriama su piktybiniais pažeidėjais, todėl baudos, pataisų autorių teigimu, galėtų būti „atgrasymo priemonė“. 

„Taip pat suveiktų kaip atgrasymo instrumentas, nes žmonės žinotų, kad užimti svetimą parkavimo vietą nėra nei sąžininga, nei teisėta“, – Seime teigė pakeitimus siūlęs V. Semeška. 

Jis įsitikinęs, kad baudos būtų skiriamos tik piktavaliams pažeidėjams: „Nusipirkote parkavimo vietą ir kažkoks piktavalis užstatė, o pats mėnesiui išskrido padirbėti į užsienį. (Policija – BNS) dabar problemos nesprendžia, siūlo kreiptis į teismą ir išsiieškoti žalą.“

Tuo metu socialdemokratas Julius Sabatauskas mano, kad problemą turi spręsti patys privačių vietų savininkai. 

„Panašu į tai, kai mano trobos kieme pasistato kažkas automobilį, tada einu į savivaldybę ar į policiją ir prašau: sutvarkykite, išvarykite. Vietoj to, kad pasistengtų pats: ar įsirengti vartus, šlagbaumą. Pagaliau stovėjimui yra atitinkami užrakinami įtvarai, kad nepastatytų niekas kitas, o tik savininkas“, – teigė J. Sabatauskas.  

„Mano manymu, čia visai ne tas kelias, kuriuo einama, naudojami vieši resursai“, – pridūrė jis.  

Konservatorius Kęstutis Masiulis jam pritarė: „Savo butą saugote, turbūt, spyną įstatote, signalizaciją, galbūt netgi draudžiate, vadinasi, savo buto arba nuosavybės saugai skiriate lėšų ir investuojate, tai jeigu manote, kad parkavimo vieta irgi yra nuosavybė, turite ją apginti“.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Stončaitis siūlė leisti pažeidėjus bausti tik savivaldybių viešosios tvarkos pareigūnams, nes, pasak jo, tokiems pažeidimams nereikėtų nukreipti policininkų, kurių ir taip trūksta. 

„Kita vertus, tai nėra daromas kažkoks pavojingas pažeidimas, į kurį reikėtų čia ir dabar reaguoti ir taip atitraukti policijos pajėgas, kurios yra tikrai reikalingos vykdyti kitas numatytas funkcijas viešajam saugumui užtikrinti“, – teigė jis.   

Konservatorius Arvydas Anušauskas teigė, kad tokia tvarka nebūtų „absoliutus vaistas“ nuo pažeidimų, tačiau vis tiek skatintų savivaldą priimti taisykles. 

„Reikėtų rezervavimo vietas pasižymėti tinkamai ir taip toliau. Visame pasaulyje tai egzistuoja, nes žmonės parkingus išsiperka už savo pinigus, beje, ir, be abejonės, turi teisę į juos“, – kalbėjo A. Anušauskas. 

Jis taip pat siūlė imtis parkavimo vietų problemos sprendimo, pavyzdžiui išduodant statybos leidimus įpareigoti statytoją numatyti ne parduodamas, o viešas parkavimo vietas. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“