Svarstant projektą balsuota dėl kelių siūlymų šį dydį, atsigaunat ekonomikai, didinti iki 470 litų, tačiau jie atmesti.
53 balsais už, 27 – prieš, 22 parlamentarams susilaikius, patvirtintas Vyriausybės teikiamas variantas. Seimas dar balsuos dėl projekto priėmimo.
Ministrų kabineto siūlymas dar metams įšaldyti bazinį pareiginės algos dydį kelią Seime skinasi ne be trukdžių, nes anksčiau projektą pirmas svarstęs Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė projektą grąžinti Vyriausybei tobulinti. Tuomet Seimas nepritarė šiam komiteto siūlymui ir jis pateiktas vertinti kitam – Biudžeto ir finansų – komitetui.
Pastarajam siūlant patvirtinti Vyriausybės pateiktą projektą, jam antradienį po svarstymo ir pritarta parlamente.
Bazinį dydį kelti raginę opozicijos atstovai tvirtino, kad atsigaunant ekonomikai, pagerėjimą turi pajusti ir kelerius metus sumažintus atlyginimus gaunantys valstybės tarnautojai.
„Praėjo dveji metai, ir šiandien reikia, jog žmonės pajustų, kad šiek tiek lengviau, jei mes norime, kad valstybės tarnybos žmonės neišsibėgiotų“, – sakė socialdemokratas Algirdas Sysas.
Valdantieji tvirtino, kad pakelti atlygį visam valstybės sektoriui pinigų nėra.
Valdantieji tvirtino, kad pakelti atlygį visam valstybės sektoriui pinigų nėra.
„Taip, ekonomika šiek tiek atsigauna, bet augimas nėra toks, koks buvo anksčiau, atrodo, kuklus pasiūlymas kelti algą 20 litų kainuos 280 mln. litų, bet iš to seka, kad lygiai taip pat turėsime koreguoti biudžetininkų, kurie dirba ne valstybės tarnyboje, atlyginimus, visų statutinių pareigūnų, ir tada, gerbiamieji, išeina per milijardas. Tai iš kur tą milijardą paimsim? Kai dabar valstybės skola kiekvienam žmogui per mėnesį kainuoja 60 litų“, – sakė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.
Vyriausybė siūlo dar metus nekeisti 2011 metais galiojusio 450 litų bazinio dydžio, kuris naudojamas skaičiuojant atlyginimus, ir patvirtinti jį 2012 metams.
Bazinis dydis, kurį dauginant iš pareiginio atlyginimo koeficiento skaičiuojamas atlygis valstybės tarnyboje, buvo sumažintas 2009 metais karpant viešuosius finansus dėl kilusios ekonomikos krizės. Iki 2009 metų šis dydis siekė 490 litų.