Už tokių Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymo pataisų svarstymą po pateikimo balsavo 64 Seimo nariai, prieš – vienas, susilaikė 22. Toliau pataisos bus svarstomos spalio 1-ąją.
Kaip sakė Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius šiuos pakeitimus paskatino dėl koronaviruso patiriami verslo suvaržymai tam tikruose ūkio sektoriuose, kuriuose veikia valstybės ir savivaldybės įmonės, ir dėl šių suvaržymų sukeltos neigiamos pasekmės šioms bendrovėms.
Įmoka galėtų būti mažinama, jei išmokėjus pelno įmoką, dėl karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, ekstremaliosios situacijos ar ekstremaliojo įvykio metu apribotos veiklos būtų reali galimybė įmonei tapti nemokiai.
„Įstatymo projektas sukurs papildomas prielaidas valstybės ar savivaldybės įmonėms išsaugoti finansinį likvidumą, laiku atsiskaityti su tiekėjais, darbuotojais, kitais kreditoriais ir užtikrinti veiklos tęstinumą“, – Seime pristatydamas Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymo pataisas sakė ministras.
Šiuo metu galiojančiame Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme nustatyto dydžio pelno įmokos mokėjimas siejamas su praėjusiais finansiniais metais pasiektais įmonės rezultatais, tačiau valstybės ir savivaldybės įmonės nėra atleidžiamos nuo pelno įmokos mokėjimo, jeigu patiria veiklos suvaržymų tais metais, kuriais pelno įmoka turėtų būti pervedama į valstybės ar savivaldybės biudžetą.